Працівники державної лісової охорони ДП «Сокирянське лісове господарство», на базі Романківецького лісництва, почали розводити фазанів.

Два місяці тому, лісівники збудували фазанарій, створили там необхідні для проживання птахів умови і придбали 40 фазанів. Наразі лісівники завезли два види фазанів- румунський та звичайний.

  Природні умови нашої місцевості дуже підходять для проживання фазанів. Цьому підтвердження є і наявність фазанів у природному середовищі. Загалом фазани витримують температуру і до -40 градусів за умови наявності корму. Самці мають красивий яскравий окрас, на другому році життя у них виростає довгий хвіст. Пір’я самок сірого кольору – це, пояснюють мисливці, щоб вона могла сховатися в заростях і висиджувати яйця.

А ще існує легенда, яка пояснює таку різку відмінність у зовнішньому вигляді птахів. Одного разу подружжя фазанів збиралося на звіриний бал. Дружина, яка дуже любила свого чоловіка, намагалася як краще його прикрасити. Однак, на себе у неї не залишилося часу, тому і доводиться йти, у чому була, – в сіренькому халаті.

Фазанарій має бетонний фундамент, щоб до птахів не змогли дістатися собаки і лисиці. Першочергове завдання фазанарію – поповнення фауна та розвиток туризму. У фазанарію буде ще поповнення новими птахами.

           Також побудовано інкубатор, акліматизатор, щоб вирощувати своїх фазанів. Це буде значно дешевше, ніж купувати їх.