Щороку у Міжнародний день лісу , що відзначається 21 березня, стартує всеукраїнська акція «Майбутнє лісу в твоїх руках!». Метою даної акції є не тільки теоретично, а й  практично ознайомити підростаюче покоління з процесом створення, вирощування лісів, також навчить шанобливому ставленню до природи та  цінити тяжку працю лісівників.

Одна з найдієвіших форм залучення учнівської молоді до охорони та збереження природи   це посадка лісу

 Вона виховує у дітей дбайливе ставлення до природи, розширює і поглиблює  знання у галузі природничих наук, лісівництва, дає практичні уміння та навички ведення роботи у лісовому господарстві. Так плекається наступне покоління лісівників, які не допустять зменшення лісистості нашого краю.

В зв’язку з ранньою весною, цього року посадка лісу почалась на кілька тижнів раніше. І лісівники, не гаячи дорогоцінного часу, взялися за відновлення лісу на зрубах  та створення нових насаджень, тим самим збільшуючи площу зайнятої лісом території.

07 березня 2019 року було створено 3.5га насадження  в Романківецькому лісництві, де крім лісівників приймали участь учні  Романківецької гімназії ім. К. Ф. Поповича. Перед посадкою лісничий  Дущак М. П., ознайомив учнів з лісівничими аспектами  та особливостями створення лісів, а також провів інструктаж та показав як за допомогою меча Колосова  висаджувати саджанці дуба.  Школярі  охоче допомагали лісівникам – хлопці вправно  орудували мечами Колесова, а дівчата  підносили садивний матеріал та садили саджанці.

Учні були сповнені приємних емоцій, що допомогли у збільшенні площі зелених насаджень. Відтепер власноруч створені  лісові культури в кварталі 62 площею 3.5 гектара школярі доглядатимуть щороку. Будуть спостерігати за ростом сіянців дуба  до переводу у вкриту лісом площу та проводити догляди  при настанні потреби.

В школах району спеціалістами ДП «Сокирянське лісове господарство» проводяться лекції, на яких розповідають про значення лісу в житті кожної людини та планети в цілому, ознайомлюють  з правилами поведінки в лісі, правилами пожежної безпеки.

В рамках акції підприємством буде проведено прибирання місць масового відпочинку населення, будуть проведені роботи з благоустрою та упорядкування території структурних підрозділів та підприємства в цілому.