Усвідомлюючи, що перед новорічними святами на лісових красунь традиційно готуються набіги браконьєрів, лісова охорона ДП «Сокирянське лісове господарство» разом із правоохоронцями провела 30 рейдів із убезпечення зелених масивів, а саме хвойних насаджень від браконьєрської сокири і пилки.

В цілому державною лісовою охороною ДП «Сокирянське ЛГ» за 2018 рік проведено 95 рейдів у цілях охорони державного лісового та мисливського  фонду, контролю за додержанням вимог лісового та природоохоронного законодавства, профілактики правопорушень.

    В результаті проведеної роботи складено 25 протоколів  на лісопорушників, сума накладених штрафів становить 6 103,0 грн., сума завданої шкоди, яку в результаті було відшкодовано, становить 18 266,0 грн.

         В тому числі:

-   за незаконну рубку – 2 протокола, сума штрафу – 340 грн., сума заподіяної шкоди – 18 266 грн.)

-   порушення вимог пожежної безпеки – 10 протоколів, сума штрафу 1190 грн.                                     

-  засмічення лісів відходами – 7 протокол, штраф 3825 грн.                                                                            

-     порушення правил полювання – 6 протоколи, штраф 648 грн.
      Також  з початку грудня  по підприємству додатково сформовано  7 рейдових бригад, з залученням працівників поліції, які цілодобово охороняють хвойні насадження. До цього часу рейдовими бригадами вже проведено 30 рейдів та це не кінець. Рейди триватимуть майже до середини січня. Хоча зараз уже мало хто без дозволу ризикує спилювати ялинки, побоюючись чималого штрафу. Так, за зрубане дерево можна заплатити чималу суму, плюс ще й вартість самого деревця, яка обраховується залежно від діаметра стовбура. Розміри штрафів залежать і від того, де саме браконьєри примудряються зрубати дерево: в експлуатаційному лісі, захисному чи лісі природно-заповідного фонду. Від так лісівники попереджають, що краще звернутись в лісництва і придбати хвойне деревце за кілька десятків гривень, а не, як  злодій,  зрізати  його в лісі.   Адже самовільна рубка дерев -   карається!

Під час реалізації лісгоспом ялинок покупцю надається товарна накладна, що підтверджує законність їх перевезення та придбання та прикріплюється бирка завдяки якій можна перевірити законність походження ялинки шляхом введення номеру із бирки (самоклейної етикетки), яка прикріплена до ялинки, на сайті www.ukrforest.com. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки. Таким чином, підтверджується легальність заготівлі і реалізації новорічних ялинок і відповідно, застосованих для їх електронного маркування спеціальних уніфікованих засобів.                                                                                        

Для тих, хто все ж вирішив збагатитися незаконним промислом, повідомляємо, що за нелегальну заготівлю і продаж новорічних ялинок передбачено покарання, відповідно до ст.246 КК України « Незаконна порубка лісу», у вигляді штрафу від трьохсот до п’ятисот анеоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт  на строк до шести місяців, або обмеження волі до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк із конфіскацією незаконно добутого. Тож, шановні громадяни, готуючись до Новорічних свят, подбайте, щоб ніщо не затьмарило ваші свята!

Тож, якщо Ви залишаєтесь прихильником «живого» новорічного декору, візьміть до уваги, що ціна на новорічні дерева є помірною і значно нижчою, ніж штрафні санкції! А, купуючи спеціально вирощену для продажу ялинку Ви не лише не завдасте шкоди природі, але і посприяєте її відновленню.