З настанням сприятливих погодних умов усі лісництва державного підприємства «Сокирянське ЛГ» розпочали підготовчі роботи до проведення весняної лісокультурної компанії 2019 року.

Сприйняття лісу різноманітне. Для одних – це чудове місце відпочинку, а для інших - місце важкої і самовідданої праці. Праця лісівників починається від заготівлі насіння і створення лісових культур і продовжується протягом багатьох років, до того часу, поки висаджений ліс не виросте.

У державному підприємстві «Сокирянське ЛГ» готуються до заліснення лісокультурних ділянок запланованих у 2018 року та нових, на яких уже завершені лісогосподарські роботи та проведена очистка.

Загалом, під час весняної лісокультурної кампанії 2019 року заплановано посадити лісові культури на землях державного лісового фонду на площі 50,3 га, виконати заходи з сприяння природному поновленню на площі 4,5 га, провести роботи з благоустрою та озеленення територій лісництв та виконати низку інших заходів.

На кожну ділянку, складено детальний проект лісових культур, де вказується головна порода, тип лісорослинних умов, спосіб посадки, кількість садивного матеріалу, який планується для висадки. Також складається схема змішування культур задля підвищення стійкості насаджень до несприятливих умов та шкідників. Проекти розглянуті та затверджені комісією Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства на предмет дотримання лісівничих вимог при проведенні проектування.

У 2018 році з метою лісовідтворення лісгоспом у лісових розсадниках вирощено посадковий матеріал в кількості 299 тис. шт., а саме: дуба звичайного – 287 тис. шт., дуба червоного – 9 тис. шт., декоративних порід – 55 тис. шт. з них 9 тис. шт. із закритою кореневою системою, які можна висаджувати протягом усього року. Посівним та посадковим матеріалом підприємство повністю забезпечене.

Не менш важливою складовою успіху лісокультурної кампанії є чітке дотримання на перший погляд простих, але дуже важливих агротехнічних прийомів створення культур, неухильне слідування технології. Навіть незначні порушення правил викопування, перевезення, тимчасової прикопки на лісокультурній площі можуть суттєво вплинути на успіх лісовідтворення.