Для виявлення лісопорушень та можливих фактів браконьєрства у ДП “Сокирянське лісове господарство” почали використовувати спеціальні приховані камери.
Лісові камери, або так звані «фотопастки», здійснюють зйомку, реагуючи на рух. Сигнал про спрацювання камери відразу надходить на мобільний телефон, фото надсилається на електронну пошту. Тож лісівники можуть вчасно відреагувати у разі підозри про вчинення лісопорушення, перевіривши фото- та відеодокази.
Але завдають шкоди лісу не лише браконьєри та незаконні лісоруби. Найбільш активними та затятими є горе-господарі, які взяли собі за звичку вивозити сміття до лісу, особливо перед святами. Прибираючи у себе вдома і на обійсті, називаючи себе культурними людьми, вони тим не менш вважають за можливе смітити у лісі! Про цю проблему говорять не так часто, однак її масштаби лісівники називають по-справжньому загрозливими.
З появою камер, смітити стали менше. Та й іншим порушенням такі камери дозволяють запобігати, оскільки змушують людей подумати про відповідальність за свої дії.
Перші камери встановили у Сокирянському лісгоспі ще взимку. Така техніка є підмогою для лісової охорони. Наразі лісівники планують розширити «фотопарк» та придбати ще кілька фотопасток.
А ще для охорони та патрулювання лісів у цьому році ми почали використовувати мобільний спостережний аерокомплекс. Він дозволяє проводити як маршрутне безпілотне патрулювання лісів із висоти пташиного польоту, так і слідувати за підозрілими транспортними засобами у напівавтоматичному режимі. Є можливість зависати над потрібною точкою, опускатись до поверхні. Цінною є функції фотозйомки та відеозапису для використання їх не тільки як докази у справах, а й для аналізу на предмет виникнення осередків хвороб лісу, листогризучих шкідників тощо. Керування комплексом та відеозапис здійснюється дистанційно.
З початку цього року працівниками державної лісової охорони ДП “Сокирянське лісове господарство” виявлено 3 випадки самовільної рубки лісу. За усіма цими фактами лісопорушників притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів на загальну суму 510 грн.
Справді, штраф занадто малий. Але ,крім цього, з лісових браконьєрів стягнуто до бюджетів суму завданої ними шкоди – 54 тис. грн. Також за злісне невиконання законного розпорядження працівника державної лісової охорони до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу 255 грн. притягнуто одну людину.