31 липня  2019 року на базі Державного підприємства « Берегометське  лісове господарство» відбувся  обласний конкурс-змагання вальників лісу.

 Від ДП « Сокирянське лісове господарство» брав участь у змаганні лісоруб 6 –го розряду Кельменецького лісництва Бендра Василь

Вальники змагалися у п’яти конкурсних змаганнях: звалюванні дерев, обрізуванні гілок, заміні пилкового ланцюга бензопили, комбінованому та точному розпилюванні колод.

Робота вальника лісу не лише вкрай небезпечна, а й надзвичайно відповідальна. Адже від його майстерності залежить результат майже столітньої праці лісівників, які дбайливо з року в рік вирощували ліс, аби насадження були високоякісними. Майстерність роботи вальника дозволяє отримати із вирощеної деревини максимальний економічний ефект. Висока професійна майстерність, вміння передбачити результат, враховувати особливості кліматичних та погодних умов, сезонність – це фактори, які повинні враховувати у своїй роботі вальники лісу.

        Від вправності вальника залежить успішна робота всієї лісорубної бригади. Якісне розкряжування деревини – це більший вихід цінних сортиментів, а отже – раціональне і економічно ефективне використання лісового ресурсу, врешті – прибутки лісогосподарського підприємства.                                    Водночас, у світі вона вважається однією з найнебезпечніших. Власне, змагання вальників лісу – це не лише захоплююче дійство, а й перевірка знань учасників конкурсу з питань охорони праці, як одного із основних факторів запобігання виробничому травматизму.

 Лісозаготівельні роботи – це одна із категорій надзвичайно травмонебезпечних робіт, за рівнем травмонебезпечності вона знаходиться на одному рівні з роботами у вугільній промисловості. Гірка статистика свідчить: кожен мільйон кубометрів заготівлі деревини забирає одне людське життя.

        Створенню безпечних умов праці для  вальників лісу та інших працівників   в Державному підприємстві « Сокирянське лісове господарство» приділяють значну увагу .        

         Наше головне завдання – не економічні показники, а щоб всі поверталися з роботи живі та здорові. Тому при лісозаготівельних роботах питання охорони праці – серед основних. За сім місяців цього року на заходи з виробничої безпеки та охорони праці лісгосп спрямув більше одного мільйона гривень – в тому числі на закупівлю спецодягу, технічного оснащення, засобів індивідуального захисту та  навчання працівників.