У зв’язку з високою температурою повітря, значно посилилась пожежна небезпека в лісах нашого краю.  

       Найчастіше лісові пожежі трапляються за вини місцевого населення, яке, відвідуючи ліс в пожежонебезпечний період, не дбайливо ставиться до збереження його цілісного складу.

         Пожежонебезпечний період– це частина року, у межах якої виникають лісові пожежі (з моменту танення снігу до настання стійкої вологої погоди або випадання снігового покриву). Він зазвичай починається водночас із сезонним потеплінням, однак у липні, коли температура повітря сягає високих позначок цьогоріч загроза зеленим насадженням зростає. Тому в період підвищеної пожежної небезпеки необхідно дотримуватись протипожежних правил поводження в лісі. Зокрема, перебуваючи на природі, не слід розводити багаття, кидати непогашені сірники та недопалки.

         У пожежонебезпечний період населенню забороняється відвідувати хвойні насадження при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди. Крім того, статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, передбачений чималий адміністративний штраф. 

Шановні громадяни!

        Лісова охорона ДП «Сокирянське лісове господарство» закликає мешканців та гостей району бути надзвичайно обережними поблизу лісових масивів, та наполегливо рекомендує прислухатися до наших порад, щодо дотримання протипожежних правил, адже ми всі розуміємо що пожежу в лісі простіше попередити, ніж загасити.

        У разі виникнення пожежі на відкритій території, з якою можна впоратись самотужки, не будьте байдужими - зупиніться і загасіть вогонь підручними засобами: рядном, гілками листяних порід дерев, закидайте грунтом або піском.

              Якщо це не вдається не гайте часу, а повідомляйте до служби порятунку за номером 101.