ДП «Сокирянське лісове господарство» продовжує розвивати побічне користування. В цьому році на весні у Романківецькому лісництві було закладено пробну плантацію лохини високорослої площею 0,013 га яка показала гарний приріст у нашій місцевості.

Тому підприємство створило ще одну плантацію та висадили 200 саджанців лохини на площі 0,05 га у Романківецькому лісництві, які об лаштовані крапельним поливом.

Нагадуємо що Лохина - справжня скарбниця вітамінів, мікроелементів і біологічно активних речовин, що відповідають за правильне функціонування людського організму. Її ягоди вважаються дієтичним продуктом які складаються на 88 % з води, 7,9 % — цукру, 1,1 % — білків, 1,4 % — органічних кислот, 1,2 % — клітковини і 0,3 % — дубильних речовин і пектинів.

Лохина корисна майбутнім мамам як джерело фолієвої кислоти, необхідної для правильного розвитку плоду, зокрема системи кровотворення. Ягоди містять багато антиоксидантів, що запобігають розвитку онкологічних, серцево-судинних, очних, шкірних захворювань. Також лохина є низькоалергенною ягодою. Її можна вживати навіть маленьким дітям.