5 червня цього року на відбувся виїзний семінар Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства. Цього разу свої досягнення та здобутки демонстрували лісівники Сокирянщини.

Реєстрація учасників иа початок семінару відбулись у мальовничому куточку Кельменецького лісництва - в селі Бузовиця. Начальник управління Віктор Сахнюк вручив колективу Кельменецького лісництва та лісничому Валентину Штефанку цілком заслужену нагороду – подяку за високий професіоналізм, вагомий внесок у відновлення, збереження, охорону лісів Кельменеччини. Далі учасники семінару перейшли до огляду контори лісництва та масштабного благоустрою прибудинкової території. Також керівництво та гості взяли участь в урочистому відкритті квартири для молодих спеціалістів лісництва.

Маршрут продовжився до Іванівецького лісництва. Лісівникам зі всієї області було представлена ділянка лісових культур дуба звичайного віком 9 років у кварталі 24 площею 4,6 га. Учасники семінару мали можливість ознайомитися з механізованим лісівничим доглядом за лісовими культурами (рубкою освітлення) з використанням сучасного методу – за допомогою мульчероа Midiforst 200 в агрегатуванні з трактором LANDINI LANDPOWER 135. Головний інженер лісгоспу Олег Зеленський розповів про технічні характеристики трактора та машини, їхні основні переваги та особливості застосування. Лісівники побачили процес роботи мульчера, схвально оцінили якість проведення рубки за його допомогою.

Наступною зупинкою в маршруті був рекреаційний пункт біля базисного лісового розсадника Іванівецького лісництва. Він розташований обабіч автомобільної дороги загальнодержавного значення сполученням Чернівці-Сокиряни, тобто знаходиться у місці пожвавленого руху. Ця зона відпочинку є наймолодшою та чимось цікавішою з поміж інших. Тут є і гігантські гриби-боровики з деревини, і гойдалка, яка зачаровує не тільки зовнішнім виглядом, а й мистецтвом оброблення деревини, затишні альтанки, а також павільйон із експозицією декоративних рослин, які вирощуються поряд, у розсаднику. Відвідувачі рекреаційного пункту можуть також ознайомитись з лісовим розсадником та великим різноманіттям різних рослин з відкритою та закритою кореневої системою, що вирощують там лісівники.

Не залишилось без уваги гостей і Романківецьке лісництво. Тут нещодавно було відкрито учнівське лісництво, де в виховуватимуться справжні лісівники ще зі шкільної лави. Юні помічники перейматимуться відтворенням лісів, захистом природи та навколишнього середовища. Саме такі вихованці в подальшому зможуть донести ідею важливості бережного ставлення до природи своїм ровесникам, батькам, а у майбутньому – своїм дітям.

Також на території Романківецького лісництва учасники семінару оглянули фазанарій. Тут розмножуються рідкісні для нашої місцевості птахи, які в подальшому займуть свою ланку в дикій природі. Новизною для гостей стала дослідна плантація лохини у кварталі 47, яку лісівники Романківецького лісництва заклали цієї весни. Плоди лохини, яка є близькою родичкою чорниці, дуже корисні для людини, особливо для зору. Вони надзвичайно популярні у споживачів і їхнє вирощування досить прибуткове.

Надалі учасники семінару завітали до Ломачинецького лісництва. Гості мали можливість ознайомитись з оновленим дизайном території лісництва, окрасою якої стали вирізьблені лавки, магазин лісових продуктів «Лісовичок». Зацікавило лісівників області і вольєрне господарство, у якому у різних відділеннях проживають дикі кабани, віслюк, коні, поні, екзотичні страуси, благородні олені, фазани. Усі мешканці вольєру завжди відкриті для відвідувачів.

Також у цьому лісництві було урочисто відкрито службовий житловий будинок на 2 квартири та вручені ключі їхнім мешканцям. Тут проживатимуть лісничий Андрій Маковійчук та старший майстер лісу Микола Мік із сім’ями. Поряд з будинком у кварталі 44 гостям була продемонстрована дослідна плантація нової для нашого краю надзвичайно швидкорослої деревної рослини – павловнії. Ця плантація створена навесні цього року на площі 0,5 га, де висаджено 320 дерев. Головний лісничий лісгоспу Олександр Чебан ознайомив присутніх із біологічними особливостями цієї породи та її цінністю. Адже лише за 5-7 років плантація павловнії може продукувати 300-500 кубічних метрів деревини на одному гектарі, а після зрізування відновлюється завдяки порослі. А ще це рослина-медонос.

Надалі учасники семінару завітали до Сокирянського лісництва. Справжньою перлиною лісництва є мисливський будинок, який розташований посеред лісу.  Незважаючи на значну віддаленість від сусідніх населених пунктів, він обладнаний усіма зручностями. Його послугами користуються мисливці, які обрали місцем проведення спортивного полювання Сокирянщину. Це місце не лише зручне для полювання, але також ідеально підходить просто для відпочинку, адже серед чистого повітря та під милозвучний спів пташок відпочиваєш не тільки фізично, а й морально, забувши про всі свої негаразди. Та це далеко не увесь перелік переваг цієї місцини. Неподалік мисливського будинку, у кварталі 61 нещодавно відкрито майданчик для гри пейнтбол. Тепер тут також можна зіграти у цю екстримальну гру, яка дозволяє отримувати нові враження, відмінний настрій та високий заряд адреналіну.

По завершенню основного маршруту, який був запропонований учасникам семінару, найочікуванішим моментом було обговорення великого об’єму побаченого і почутого. За його результатами, робота семінару отримала позитивні відгуки від усіх гостей. Керівник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства від імені усіх учасників семінару подякував директору державного підприємства «Сокирянське лісове господарство» Василю Гончару за цікаві теми та корисні новації, які можуть у подальшому запроваджуватись  в інших лісогосподарських підприємствах нашої області.