Виконання правил охорони праці - запорука безаварійної роботи без травм.   Незабувайте!!! Вас чекають вдома !!! Бережіть себе !!!

03.10.2019 року  Фондом соціального страхування від нещасних випадків у Сокирянському районі- інспектором Забудько О.С. спільно з службою охорони праці ДП « Сокирянське ЛГ» - провідного інженера з охорони праці – Бабій І.І.  , профспілковим комітетом – головою ПК – Штефанко В.Л. та керівником  підрозділу Сокирянського лісництва  - Кашпора Т.М.,  проведено чергову планову  перевірку структурних підрозділів в т.ч Сокирянського лісництва та Вашківецького лісопункта на предмет  виконання «Закону України про охорону праці» , «Правил охорони праці для працівників лісового господарства» та інших нормативних документів  , вказано на недоліки та намічені шляхи до покращення стану охорони праці, недопущення нещасних випадків на виробництві.

Чимало нещасних випадків на виробництві у лісовому господарстві трапляється в наслідок падіння на працівника дерев, колод під час сортування чи навантаження готової сировини.

 Крім того, мають випадки падіння працівника з висоти: з драбини (стрем'янки), кузова автомобіля, під час обміру завантаженої лісопродукції. Статистику  виробничого травматизму галузі регулярно поповнюють травми за наслідками ДТП на дорогах загального користування.

Ще одним досить поширеним прикладом нещасних випадків у лісовому господарстві є отримання травм, заподіяних особами, які не мають відношення до виробничого процесу. Такі випадки відповідно до законодавства, визнаються не  пов'язаними з виробництвом.   Стосуються вони, зазвичай, такого явища, як браконьєрство, або незаконна вирубка лісів.

Отже аналізуючи нещасні випадки, що стаються в галузі, можна виділити  основні  виробничі чинники, що призводять до професійних ризиків по видам робіт:

— лісосічні роботи (звалювання дерев, обрізування гілок, трелювання та навантаження деревини);
— транспортні роботи (перевезення дерев’яних холстів);
— нижньоскладські роботи (розвантаження і штабелювання деревини);
— деревообробні роботи (розпилювання круглого лісу на пиломатеріали);
— ремонтні роботи (металообробні, слюсарно-ковальські, заточувальні, зварювальні, шино-монтажні);
— несправне обладнання та відсутність захисних і блокувальних пристроїв;
— відсутність спецодягу та засобів індивідуального захисту;
— низька трудова дисципліна (робота в нетверезому стані, одночасне виконання сторонніх робіт);
— низький професійний добір, використання працівників не за фахом.

Тому вкотре нагадуємо,  відповідальним керівникам структурних підрозділів та працівникам про  необхідність  дотримання  вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час проведення лісосічних та інших робіт.

Необхідно  скласти технологічну карту робіт, до якої включити усі аспекти виробничих операцій, у тому числі з охорони праці. Зміст карти має відповідати вимогам Правил, які необхідні для регламентації безпечного ведення окремих видів робіт, враховувати особливості робочого об'єкта, виділених бригаді знарядь праці, прийнятої технології робіт, рівня повноти врахування вимог безпеки праці в інструкції з охорони праці.

Провести інструктажі з охорони праці на робочих місцях з усіма працівниками, медогляди, щорічне навчання з питань охорони праці та безпечного ведення робіт з підвищеною небезпекою для посадових осіб та працівників, перевірку знань  щодо дотримання правил безпечного виконання робіт.

Посилення  контролю за дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової та виробничої дисципліни. Не допускати до роботи працівників у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння, хворобливому або стомленому стані.

Забезпечити відповідно до норм видачу спецодягу, засобів індивідуального захисту, мийних та знешкоджуючих засобів для працівників.

Фаховий рівень працівників повинен відповідати виконуваним роботам.

Перевірка відповідності машин та обладнання вимогам правил з охорони праці, пожежної безпеки, дорожнього руху та електробезпеки повинна відбуватися систематично.

Рух та розміщення  машин, агрегатів, транспортних засобів на робочих зонах необхідно проводити виключно згідно з розробленими технологічними картами. 

Основний обов’язок роботодавця щодо забезпечення додержання вимог законодавства   працівниками у галузі охорони праці та  функціонування системи управління охороною праці визначені у ст.13 ЗУ Про охорону праці, цією ж статтею   визначено його безпосередню відповідальність.

Проте одним із основних завдань перед керівниками та відповідальними особами за стан охорони праці на виробництві є доведення до усіх працівників вимоги ст.14 ЗУ «Про охорону праці», згідно з якої працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства, а також знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.