З настанням зими стає нелегко не тільки людям, а й диким тваринам, що мешкають в лісових просторах. Але працівники державної лісової охорони ДП «Сокирянське лісове господарство» спільно з учнями учнівського лісництва Романковецької гімназії ім. К. Ф. Поповича, не стоять осторонь, а всіляко підтримують фауну за таких непростих погодних умов.

Підгодівля диких тварин традиційний біотехнічний захід. Крім природних кормів для підгодівлі тварин вирощують різні однорічні та багаторічні кормові культури: озимі пшеницю, та ячмінь, топінамбур,  кукурудза та ін. Також заготовляють віники із пагонів (з листками) деревно-чагарникових порід, які найбільше поїдаються ратичними та зайцеподібними, а саме: ясеня, верби, осики, горобини, яблуні, груші лісової.

Зимова підгодівля мисливських тварин повинна бути спрямована на заготівлю певного запасу кормів з метою не годування тварин, а використання його у екстремальних умовах для рятування їх від голоду (глибокий сніговий покрив, різка зміна температур, ожеледиця тощо). Для розрахунку кількості кормів, що необхідні в зимовий період, приймається (в середньому) сезон підгодівлі строком на 100 діб (з 1 листопада по 28 лютого). Тривалість сезону підгодівлі, а також початок і закінчення його, визначається користувачем мисливських угідь у залежності від конкретних кліматичних умов.

Працівниками єгерської служби ДП «Сокирянське лісове господарство лісове господарство» протягом 2019 року було заготовлено 2610 кг зерна та зерновідходів, 2880 кг кукурудзи,  сіна лісового 1200 кг,  гілячкових віників 2040 шт  та 138 кг солі.

Сьогодні й у наступні дні проводиться охорона мисливських угідь та ведеться підгодівля диких тварин та  і птахів.

Дикі звірі – наше велике багатство. Вони прикрашають природу, приносять користь людям, ваша щира допомога сьогодні вкрай необхідна фауні і флорі.