Шлях від крихітної насінинки до стрункої сосни чи могутнього дуба нелегкий і тривалий. Скільки ж потрібно затратити впродовж років наполегливої праці, щоб з тендітних саджанців виросли дерева!

Барвиста Буковина — лісовий край зі славними традиціями, які передаються лісівниками від батька до сина, від досвідченого старшого покоління до молодшого.

Як з насінини «народжується» дерево, так з учнівських лісництв «народжуються» кадри для лісової галузі.

Нині в ДП «Сокирянське лісове господарство» діє одне учнівське лісництво на базі Романковецької гімназії ім.К. Ф. Поповича. Головна його мета — формувати творчу, економічну та екологічну культуру школярів, виховувати з наших дітей справжніх господарів отчої землі, відповідальних і добросовісних, які здатні сказати своє вагоме трудове слово в умовах ринкової економіки.

          Наставники колективу юних природолюбів своє завдання вбачають у тому, щоб об’єднувати зусилля лісогосподарських підприємств та місцевих освітніх закладів для створення умов допрофесійної підготовки підлітків для подальшої їхньої роботи в лісівничій галузі. Ідеться про розвиток екологічної свідомості вихованців, оволодіння ними сучасними технологіями вирощування лісових культур, залучення до дослідницької діяльності в лісництвах, і, звичайно ж,  посадки нових лісових масивів, парків у своєму рідному селі.

Чимало хороших справ на рахунку учнівського лісництва. Так,  юні лісівники, садили лісові культури та доглядали за ними. А також обгороджували  мурашники і виготовляли годівниці та шпаківні для птахів, до того ж,  проводили збір  жолудів, та прибирання лісів від засмічення, проводили озеленення подвір’я гімназії.

            Повсюдно лісівники із задоволенням працюють зі своїми юними помічниками з учнівського лісництв. Адже любов людини до природи, до навколишнього світу починається з дитинства, зокрема, і з власної участі в екологічних заходах. Своєю наполегливою працею, своїм трудовим життям досвідчені лісівники Сокирянщини подають гідний приклад для наслідування молоді, яка прийде їм на зміну, щоб ростити нові ліси.

Ромнківецьке учнівське лісництво було створено з батьківського благословення керівництва Сокирянського держлісгоспу Гончара В. Б. та директора Романківецької гімназії ім.. К. Ф. Поповича Степаненка В. М. Вимогливими і улюбленими наставниками дітей учитель біології Попельська Лариса та провідний міжрайонний мисливствознавець Ворона Максим.

Для реалізації основних завдань учнівського лісництва використовуються програма гуртка «агіт - брига екологів», Концепція екологічної освіти України, матеріали бібліотеки Всеукраїнської екологічної ліги та Лісовий кодекс України. Для цих допитливих підлітків у рідній школі по-сучасному обладнали затишний кабінет, в якому зібрано багатий інформативний матеріал про лісові ресурси області, лісорозведення, колекції насіння, гербарій.

Свої практичні заняття діти проводять у теплиці та лісовому розсаднику. Це зміцнює їхні біологічні знання.

Школярі-лісівники, займаючись дослідницькою роботою, вивчають голонасінні, лікарські та трав’янисті рослини лісу, деревостани і мурах.

Тісно співпрацює згуртований колектив природолюбів з Романківецьким лісництвом, збагачуючи свою лісівничу «скарбничку» досвіду.

Одним з важливих напрямків роботи учнівського лісництва вважається профорієнтаційний. Вже доброю традицією стали зустрічі юних лісівників з шанованими людьми лісогосподарського підприємства, визнаними майстрами обраної справи,  які присвятили своє життя служінню лісам.

Вихованці Романківецького учнівського лісництва беруть участь у різноманітних екологічних акціях і конкурсах — як обласних, так і Всеукраїнських: «Майбутнє лісу у твоїх руках», «Ліси для нащадків», «День довкілля», «Посади дерево», «Європейський тиждень лісу», , «Первоцвіти», «Збережемо красу землі для наших нащадків», «Людина та ліс».

  Щовесни, під час проведення Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», наше учнівське лісництво живе звичними клопотами посадки нових лісових масивів. Між іншим, коли ДП «Сокирянське лісове господарство» проводило обласний семінар, у лісгосп прибули і представники обласної влади, і ЗМІ, всі присутні схвально відгукувалися про вправну роботу юних природолюбів. Взагалі,  цих активних дітей залучають до участі у всіх помітних заходах, котрі відбуваються в селі.

Так в рамках проведення Європейського тижня лісу що проходить цього року  під гаслом «Ліси Європи процвітають – зроби розумний вибір і використовуй їх відповідально», учнями учнівського лісництва Романківецької гімназії ім.. К. Ф. Поповича, проведено цілий ряд заходів: учні гімназії прослухали лекцію про значимісь лісів в житті людини, відвідали експериментальну плантацію лохини що в Романківецькому лісництві, провели обстеження сіянців дуба, в рамках підготовки до заготівлі насіння, зібрали та провели обстеження жолудя, та випустили в дику природу 100 особин фазана мисливського яких з минулого року почали розводити в фазанарієві Романківецького лісництва, для відновлення та підвищення популяції фазана мисливського в угіддях району.

 Вихованці Романківецького учнівського лісництва щороку будуть поповнювати студентські лави навчальних закладів, які готують спеціалістів для лісової галузі. Зерна любові, висіяні в дитячих душах мудрими дорослими руками, проростають добірним зерном в юності і колосяться на дорослих стежках.