У 2018 році ДП "Сокирянське лісове господарство" проводило процедуру оцінки впливу на довкілля планованих господарських заходів – суцільнолісосічних рубок головного користування. Процедуру оцінки впливу на довкілля проводило міністерство екології та природних ресурсів України. За її результатами її завершення лісгосп отримав висновок з оцінки впливу на довкілля. Одним із пунктів обов'язкового після проектного моніторингу, виконання якого покладається на суб'єкта господарювання – ДП "Сокирянське лісове господарство", є проведення моніторингу видів тварин та рослин, які занесені до Червоної книги України.

Ця цікава і дуже корисна робота розпочалась ще у квітні цього року із камеральних робіт, під час якого за наявною лісовпорядною інформацією визначались потенційні місця зростання/ перебування рідкісних видів.

А в кінці серпня був проведений польовий етап робіт – обстеження лісів в натурі. Лісівники спільно із фахівцями-екологами відвідали усі лісництва ДП "Сокирянське лісове господарство" та провели великий об'єм робіт. Були обстежені як об'єкти природо-заповідного фонду, так і лісові насадження у місцях намічених господарських заходів, так і біополяни, галявини, водні об'єкти у лісах тощо.

Самі обстеження залишили у лісівників тільки позитивні враження, великий об'єм нових знань та основне – підтвердили наявність у лісовому фонді рідкісних видів та їхній задовільний стан.

Беззаперечно, що проведена робота сприятиме покращенню охорони виявлених місць зростанню рідкісних видів рослин та перебування тварин.