Спекотні літні дні сприяють відпочинку на природі, зокрема в лісових масивах Сокирянського лісгоспу.  На жаль, люди забувають про правила поведінки в лісі. Влітку з вогнем недбало поводяться туристи й відпочиваючі, які виїжджають на пікніки в ліс. Пожежонебезпечна ситуація у лісових масивах погіршується також через високу температуру повітря і тривалі засухи.

Пожежа — стихійне лихо, що має катастрофічні наслідки для природи й людей.

   Найчастіше лісова пожежа провокується людською недбалістю: не загашені багаття, кинуті недопалки, іскри вихлопів. Рідше вона починається в результаті удару блискавки в сухостійне дерево або внаслідок тривалого тертя дерев. Найбільш пожежонебезпечними ліси стають у період сухої та спекотної погоди.

Причини пожеж у лісі

   Причинами пожежі в лісі можуть стати блискавка або засуха, але головною причиною виникнення пожеж у лісі є необережність людини.

Пам’ятайте, що вкрай небезпечно:

·               кидати палаючі сірники, недопалки;

·               палити суху траву;

·                розводити вогнища;

·              залишати в лісі промаслені або просочені іншою горючою речовиною клапті тканини.

·       заїзджати в лісові масиви у пожежонебезпечний період транспортним засобом.

   Причини загорянь лісових масивів можуть бути найрізноманітнішими. Майже 90 % лісових пожеж виникають через недотримання правил пожежної безпеки поводження з вогнем в місцях праці та відпочинку.

   Ліс — наше багатство, і не допустити його знищення вогнем — нам по силах.

   У пожежонебезпечний період слід дотримуватися особливої обережності в поводженні з вогнем.

   Не розпалюйте багаття в лісі, якщо в цьому немає нагальної потреби.

   Пам’ятайте: за жодних умов не можна розпалювати багаття у хвойних насадженнях, а також у пожежонебезпечну погоду.

   Не можна залишати багаття без догляду, залишати місця відпочинку, не переконавшись у тому, що багаття загашено. Тримайте напоготові засіб пожежогасіння. Ретельно дотримуйтесь правил розведення багать.

   Забороняється кидати палаючі сірники, непогашені недопалки (виробіть у себе звичку: не кидати використаний сірник, не переломивши його пальцями, тому що, не загасивши сірника, його не можна зламати).

  Ніколи не залишайте багаття без догляду! Небезпечною може бути і просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою пально-мастильною речовиною ганчірка. Пожежу може спричинити навіть заправляння паливного бака автомобіля, якщо в цей час працює двигун. А залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозагоряння лісових масивів.

Звертаємо увагу на те, що протягом пожежонебезпечного періоду Правила пожежної безпеки в лісах України забороняють розводити багаття у лісі. Тих, хто їх не дотримується, притягують до адміністративної відповідальності.

 За порушення вимог пожежної безпеки в лісах відповідно до ст. 77 КУпАП України на винних осіб громадян накладають чималий штраф.

 Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць або інших таких насаджень вогнем чи іншим способом: караються обмеженням волі. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі.

 Перебуваючи в лісі, дотримуйтеся Правил пожежної безпеки. Адже необережне поводження з вогнем може призвести до непоправного лиха – втрати значної кількості лісів!

    Протипожежні заходи в лісі не складні й зовсім не потребують матеріальних затрат. Лише обережного дбайливого ставлення, розуміння серйозності можливих наслідків. Тож оберігаймо "зеленого друга" від знищення вогнем. Щоб завжди милуватися його красою, знаходити затишок під його кронами, дихати свіжістю на повні легені.

   Пам'ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі.