«Ліс – моє життя»
Випадкових людей у лісовій галузі немає, запевняють лісівники. Адже залишаються тут працювати лише ті, хто справді любить ліс. Серед цієї когорти – ветеран лісівничої справи Клішковецького лісництва державного підприємства «Сокирянське лісове господарство» Володимир Миколайович Дарчук. За плечима В. М. Дарчука – понад 45 років трудового стажу і тисяча гектарів стиглого лісу.
Вибір професії – невипадковий, адже народився В. М. Дарчук у родині лісівників. Його батько усе життя пропрацював лісорубом. Тож маленького Володю ще з дитинства вабили лісові стежки, за батьківською наукою знав про кожне дерево та навіть умів визначити за зовнішнім виглядом його вік. Тож без вагань вступив до Львівського лісотехнічного інституту. Як і годиться кожному чоловіку, пройшов армійську службу. Вишколеного військовою дисципліною, навченого відповідальності у доручених справах, молодого Дарчука одразу прийняли на роботу у лісовому господарстві.
Розпочавши свій трудовий стаж у 1977 році, Володимир Миколайович пройшов усі кар’єрні щаблі: був і сезонним працівником, і чокировщиком, лісником, лісорубом, техніком-лісоводом, 15 років помічником лісничого, 24 – лісничим, і досі, незважаючи на заслужений відпочинок, працює майстром лісу.
– Без лісу уявити себе не можу: це моє життя, – запевняє В. М. Дарчук. – Роботи в лісництві вистачає, кожен день заздалегідь спланований. І навіть незважаючи на те, що триває війна, сумлінно виконуємо завдання із відтворення лісу, тобто його якісну посадку і догляд, охорону від самовільних рубок, пожеж, ведення лісового господарства, побічного користування.
За час роботи Володимир Миколайович зарекомендував себе здібним організатором, вимогливим керівником, здатним вирішувати надскладні проблеми лісового господарства. Чоловік запевняє, йому вдалося зібрати колектив відповідальних, відданих справі спеціалістів. Нині практику одного із найдосвідченіших лісівників із 45-річним стажем роботи у лісовій галузі В. М. Дарчука переймає ціле покоління молодих колег. За добросовісне ставлення до виконання своїх обов’язків та сумлінну працю неодноразово нагороджений грамотами підприємства, двічі відзначений нагрудним знаком «За бездоганну службу в державній лісовій охороні».
– Приємно бачити плоди своєї роботи – тисячу гектарів стиглого лісу, котрі висаджував ще маленькими сіянцями, – зазначає Володимир Миколайович. – Однак тривожить тяжке сьогодення, молимося за кожного захисника і захисницю України, серед яких є і наші колеги. Віримо у перемогу ЗСУ. Війна обов’язково закінчиться і життя, як і наш ліс, проросте з новою силою.