Мисливське господарство

Організація мисливських угідь

У складі підприємства функціонує мисливська дільниця, яка була організована в 2016 році на території Ломачинецького лісництва та частині територій Сокирянського та Романківецького лісництв. Мисливські угіддя загальною площею 6258 га надані державному підприємству "Сокирянське лісове господарство" згідно з рішенням Чернівецької обласної ради «Про надання у користування мисливських угідь в Чернівецькій області» від 21 вересня 2016 р. за 185-7/16.

Решта мисливських угідь на території державного лісового фонду, що перебуває у постійному користуванні ДП "Сокирянське лісове господарство", надана у користування Сокирянській та Кельменецькій районним організаціям ГО «Українське товариство мисливців та рибалок».

Розподіл мисливських угідь у лісах ДП "Сокирянське лісове господарствоза користувачами:

Кельменецька РО УТМР - 3055 га;

Сокирянська РО УТМР - 6108 га;

ДП "Сокирянське лісове господарство- 6258 га;

не надані у користування (колишні колгоспні ліси на території Кельменнецького району) – 1437 га.

Вольєрне господарство, яке діє на базі Ломачинецького, розширене до 6 га. Там утримуються дикі кабани, олені, козулі, страуси, фазани. Біля вольєру, який використовується з еколого-просвітницькою метою, облаштовується музей лісу. У Сокирянському лісництві функціонує мисливський будинок.

Для страусів, як екзотичних птахів, лісівники облаштували відкритий просторий вольєр із вигулом. Для фазанів, яких тут є 2 видимисливський та сріблястийзвели фазанарій, щоб убезпечити їх від диких хижаків.Також у вольєрі уже 7 років мешкає сімейство диких свиней


             Корми для усіх тварин ДП "Сокирянське лісове господарство" заготовляє власними силами, тому їхня якість висока. Трави для запашного сіна вирощуємо на сінокосах у лісі, а зернові культурина ділянках сільськогосподарських угідь у складі державного лісового фонду нашого підприємства.

ДП "Сокирянське лісове господарство" і надалі планує розвивати вольєрне господарство з еколого-просвітницькою метою. Для цього біля нього лісгосп відкрив музей лісу, у якому можна ознайомитись з історією лісового господарства Сокирянщини. Місце як для вольєру, так і для музею вибрали не випадково порядразом з пасікою та дендросадом, в якому ростуть рідкісні та червонокнижні рослини, вони є чудовим просвітницьким комплексом.

Державне підприємство «Сокирянське лісове господарство» 5 жовтня 2016 року  заключило договір з Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства про умови ведення лісового господарства.

На даний час в лісових угіддях державного підприємства «Сокирянське лісове господарство» проведено мисливське лісовпорядкування, за результатами якого складений проект організації і розвитку мисливського господарства, що погоджений управлінням екології та природних ресурсів Чернівецької облдержадміністрації та Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства.

В угіддях державного підприємства «Сокирянське лісове господарство» де вестиметься мисливське господарство знаходиться наступна кількість основних мисливських тварин.

Чисельність мисливських тварин у 2019 році

пп

Види мисливських тварин

Мисливська дільниця лісгоспу

Кельменецьке РР УТМР

Сокирянське РР УТМР

Разом

1

Кабан

41

11

22

67

2

Козуля

114

96

120

311

4

Лисиця

19

41

29

89

5

Куниця

19

61

21

101

6

Тхір

32

25

40

97

7

Борсук

52

22

51

125

 

 

 

Для посиленого відтворення поголівя тварин в мисливських угіддях виділено 1543 га відтворювальних ділянок, де полювання повністю заборонене. Вони знаходяться біля с. Галиця, с. Гвіздівці, ст. Сокиряни, с. Ломачинці (ур. Вишнева), с. Василівці, с. Слобідка, с. Новоолексіївка.

Проектом розвитку і організації мисливського господарства створено 20 підгодівельних майданчиків, 8 кормових ремізів, 21 захисний реміз, 20 годівниць, 41 солонець, 2 кормосховища.

Для підгодівлі мисливських тварин планується щороку заготовлювати по 1,3 т сіна і силосу, 2,7 тис. віників із гілок листяних порід, 3 тис. шт. зернових снопиків, 6 т зерна, 8 т кукурудзи, 170 кг коренеплодів, 1,3 ц. солі.

Працівники державної лісової охорони та єгері державного підприємства «Сокирянське лісове господарство» посилюють охорону мисливських угідь, адже найстрашнішим ворогом для диких тварин є браконьєри. Ці злочинці одним пострілом зводять нанівець колосальний об´єм праці лісників і єгерів, безжалісно знищують тварин, що були вигодувані і виплекані турботою працівників лісу, наносять величезні збитки державі і лісгоспу.

Варто звернути увагу на розмір штрафу та заподіяної шкоди мисливському господарству незаконним добуванням мисливських тварин, які становлять за одну особу:

оленя – 60000 грн.;

козулі – 32000 грн.;

кабана – 40000 грн.;

заяця- русака – 8000 грн.

За незаконне добування тварин передбачена кримінальна відповідальність ст. 248 кримінального кодексу України, тому варто 7 разів подумати перш ніж наважуватись на злочин.

Мисливські тварини, що знаходяться в угіддях належать державі. Тільки після отримання на добування або відлов тварин, сплати відповідної вартості самої ліцензії та безпосередньо добування цієї тварини вона перестає належати державі. Отже, браконьєрство наносить шкоду перш за все державі, тобто всьому українському народу, оскільки тварина за добування якої бюджет мав би поповнитись коштами, добувається незаконно.

Крім того користувач мисливських угідь лісгосп, немає можливості повернути собі витрачені кошти на утримання та розмноження цих тварин.

Ще одна небезпека, що чатує на  браконьєрів - це нещасні випадки. Браконьєри, як правило полюють незареєстрованою зброєю, що також незаконно, переважно в нічний  час доби, що не тільки небезпечно, ай також незаконно. Вони недотримуються правил полювання, наражаючи на смертельну небезпеку і відвідувачів лісу,і працівників лісового господарства.

Не меншою загрозою для браконьєрів є можливість інфікуватись хворобами від вбитих ними тварин. Оскільки лабораторний аналіз незаконно впольованих тварин не проводять. У зоні діяльності державного підприємства «Сокирянське лісове господарство» вже були випадки інфікування людей від мяса впольованого браконьєром кабана трихінельозом.

У мисливському сезоні 2018-2019 р.р. у мисливських угіддях на території ДП "Сокирянське лісове господарство" було добуто наступну кількість тварин, відповідно до виписаних ліцензій:

мисливська дільниця лісгоспу: козуля – 7 особин, кабан – 1 особин, лисиця - 5 особин;

Кельменецьке РР УТМР: козуля – 4 особинлисиця - 14 особин;

Сокирянське РР УТМР: козуля – 2 особин, кабан – 7 особин, лисиця - 15 особин.