Охорона і захист лісів

Охороною лісів від лісопорушень займаються працівники державної лісової охорони у кількості 71 особа. Керуючись лісовим  законодавством,  державна лісова охорона постійно  здійснює охорону   лісів, у тому числі і від самовільних рубок. Працівники державної лісової охорони є  службовими особами зі статусом працівників правоохоронного органу, з відповідними обов’язками та правами. Вони здійснюють щоденний контроль  за  охороною   та   збереженням   лісів, безпосередньо   виявляють   лісопорушення та   складають   відповідні документи для притягнення правопорушників до відповідальності. Суттєву допомогу у виявленні порушників лісового законодавства, встановлення їх особи а також затримання і притягнення до відповідальності   надають працівники органів внутрішніх справ, які залучаються для спільного патрулювання лісових масивів лісгоспу.
Середній клас пожежної небезпеки для філії Сокирянське лісове господарство, визначений за «Шкалою оцінки природної пожежної небезпеки лісових ділянок лісового фонду», становить 2,89.
Територія лісгоспу за способами виявлення лісових пожеж і боротьби з ними віднесена до зони наземної охорони лісів.
Лісгосп забезпечує постійну готовність пожежного автомобіля (на базі ГАЗ-53), які повністю оснащені пожежним інвентарем. Цілодобово чергують бійці пожежного автомобіля (особовий склад 5 чоловік), які крім основної своєї функції (ліквідація можливих лісових пожеж), за необхідності виїжджають на боротьбу з пожежами у навколишні села. Варто зазначити, що з часу створення лісгоспу виникнення лісових пожеж не допущено.