Мисливське господарство - одна з найбільш прибуткових сфер державного бізнесу європейських країн. Перед єгерями, які працюють у таких господарствах у Європі, стоїть завдання ефективно збалансувати приріст тварин. Таким чином, процвітання цього виду діяльності залежить від двох основних чинників: видача ліцензій на відстріл тварин та їх чітке лімітування.
Саме тому в розвинених країнах браконьєрство вважається серйозним злочином, який може порушити хиткий баланс між мисливським добуванням дичини  і охороною довкілля.
На жаль, в Україні незаконний відстріл диких тварин досі вважається незначними  правопорушенням. Це вже сьогодні призвело до того, що наша держава зазнає величезної шкоди від браконьєрства. За визначенням — це заняття- протизаконне. Оскільки закон передбачає охорону довкілля. Від браконьєрства страждають не лише тварини, безліч яких убивають заради вигоди незалежно від сезону. Величезних збитків зазнають власники лісових господарств, які вклали у розведення флори і фауни великі гроші. Закинути в річку гранату, або з автомата розстріляти стадо диких кіз, для браконьєрів — річ звичайна, яка не потребує великих затрат часу і сил. Тільки у лісівників відновлення господарства забирає кілька років кропіткої праці.
Так 22.03.2018 року  при проведенні рейду мисливськими угіддями провідним міжрайонним мисливствознавцем ДП «Сокирянське лісове господарство» працівниками поліції та УТМР, в  Урочищі «Середній став» поблизу  с. Вітрянка Сокирянського р-н, було затримано громадянина цього ж села Куляк О.П. 1980р.н., який знаходився з розчіхленною  та зарядженою  мисливською рушницею та мав намір провести полювання.
Вище вказаний громадянин був затриманий, після чого було складено протокол про порушення правил полювання, а працівниками національної поліції Сокирянського ВП вилучено зброю та боєприпаси.