Зима потроху «здає свої права і лісівники Сокирянщини візьмуться за вкрай важливу роботу, яку проводять щорічно – за роботу із садіння лісу та популяризації серед краян і молоді здорового розуміння, що майбутнє лісу – і у їхніх руках також.
З 21 березня 2018 року, у Міжнародний день лісів стартує щорічна акція Державного агентства лісових ресурсів «Майбутнє лісу у твоїх руках». Вона триватиме протягом місяця – до Дня довкілля, який цього року в Україні відзначається 21 квітня.
Метою проведення Акції є залучення населення, а особливо учнівської та студентської молоді, до збереження існуючих та створення нових зелених насаджень, упорядкування і приведення до належного санітарного стану та естетичного вигляду місць масового перебування і відпочинку людей, територій громадських установ, а також створення нових місць відпочинку населення тощо.
Вислів «Ліс - це наше багатство» настільки звичний для нас, що ми навіть не замислюємося про його глибинну суть. А між тим на нашій планеті є багато куточків, де люди можуть тільки помріяти про прохолоду лісової гущавини. Ліси в містах, передмістях та населених пунктах сприяють фільтрації і регулюванню водних ресурсів, сприяючи підвищенню якості прісної води для сотень мільйонів людей. Ліси також захищають водозбірні басейни і запобігають повеням, оскільки вони накопичують воду в деревині та в ґрунті. Відгороджуючи будинки від прилеглих доріг і промислових зон, дерева знижують рівень шумового забруднення.
Одним з найважливіших заходів в рамках Акції, звісно, є успішне проведення робіт з лісовідновлення та лісорозведення. Державне підприємство «Сокирянське лісове господарство» планує в рамках цьогорічної Акції:
- створення близько 50 га лісових насаджень як природним, так і штучним шляхом;
- заліснення 2 га земель, на яких раніше ліс не ріс;
- проведення майстер-класів з садіння лісу та догляду за ним;
- проведення благоустрою садиб лісництв, кордонів тощо;
- приведення до належного санітарного стану територій лісового фонду, особливо його ділянок, що прилягають до доріг загальнодержавного значення;
- підновлення наглядної агітації (біг-бордів, аншлагів, інформаційних стендів), межових знаків, квартальних та ділянкових стовпів, шлагбаумів;
- проведення лекцій на природоохоронну тематику для учнів молодших класів та учнів шкільних лісництв;
- розвішування шпаківень та упорядкування мурашників.
Крім цього, працівники лісового господарства будуть продовжувати інші лісовідновні роботи: доповнення лісових культур, плантацій новорічних ялинок, висівання насіння в лісових розсадниках , а на території державного лісового фонду з’являться ще більше гарних, зручних місць, спеціально облаштованих для відпочинку жителів нашого району.
В рамках акції протягом березня до Великого свята Великодня будуть проходити заходи з озеленення та покращення благоустрою прилеглих до лісгоспу територій, очищення водоймищ, лісових масивів, прибирання місць відпочинку, парків, від побутового сміття, гілок.
ДП «Сокирянське лісове господарство» пропонує (громадським організаціям, органам влади та місцевого самоврядування) садивний матеріал, для озеленення територій, місць відпочинку, тощо.
Шановні жителі міста і району приєднуйтесь до лісівників! Візьміть активну участь в Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» та відчуйте на собі живе дихання весни. Лише одне посаджене Вами деревце зробить наші ліси дужими, повітря – чистим, а природу – здоровою та сильною!
Не будьмо байдужими  допоможемо зробити наш край кращим, чистішим і зеленішим!