Днями працівники Сокирянського держлісгоспу організували та провели для вихованців шкільного лісництва Романковецького ліцею майстер-клас з виготовлення годівничок для птахів.

На подвір’ї Романковецького лісництва у вчителів-практиків, які взялися не лише розповідати, а й самі виготовляли годівнички з дітьми, тимчасово перевтілилися працівники лісової охорони. Провідний мисливствознавець Максим ВОРОНА та лісничий Микола ДУЩАК познайомили юних лісівників з видовим різноманіттям зимуючих птахів нашої місцевості, їх біологічними та екологічними особливостями.

«Незважаючи на тепле пір’я, птахи взимку витрачають багато енергії на підтримку температури свого тіла. А, як відомо, енергія для цього отримується з їжі. Знайти вдосталь поживи у холодну пору дуже важко, тож необхідно допомогти пернатим перезимувати. Цікаво, що годівничка, яка наповнена впродовж усієї зими, може врятувати більше 12 птахів», – розповів дітям лісничий Романковецького лісництва  Микола ДУЩАК.

Наразі  школярі власноруч виготовляли «пташині їдальні».  Для роботи знадобилися дощечки, фанера, клей, цвяхи, молоток та пила. Хлопці вправніше справлялися з інструментами, втім, дівчатка теж дуже старались.

“Сподіваюся, що птахам сподобаються змайстровані нами годівнички. Після того,  як ми їх розвісимо, будемо постійно насипати  туди  корму. Я минулої зими сало вішала на нитку. Птахи його дуже люблять”, – поділилась враженнями вихованка шкільного лісництва Романковецького ліцею Ярослава ВОЙНА.

«Такі годівнички можна виготовляти у колі сім’ї разом зі своїми дітьми, адже це –  відмінний спосіб навчати дітей творити добро для інших. Для виготовлення подібних годівниць не потрібно затрачати кошти – для цього достатньо простих побутових матеріалів, якими користуємося кожного дня», – наголосив провідний мисливствознавець Сокирянського лісгоспу Максим ВОРОНА.

Загалом силами лісівників Сокирянщини і школярів змайстровано 58 «повітряних їстівниць». Всі вони незабаром, в рамках загальнодержавної акції «Нагодуй птахів взимку» ініційованої Держлісагентством України, будуть  розміщені  на території шкіл, у парках, скверах та в лісових масивах.