На Кельменеччині кипить робота в лісі. Вже другий тиждень поспіль на території однойменного лісництва здійснюється механізований догляд за лісовими насадженнями. Потужна техніка без будь-яких зусиль зрізає і відразу подрібнює на щепки всю зайву поросль на своєму шляху.

Тріскіт, гул, порохи так виглядає вкрай важлива для підростаючих посадок дуба робота  придбаного минулого року за власні кошти підприємства італійського чудо-трактору «Landini» доукомплектованого мульчером. Потужна спецтехніка на низькій швидкості, приблизно вдвічі повільніше за ходу людини, вирубує молоді деревця невеликого діаметру та обробляє ґрунт. А зрубана біомаса перегниваючи поповнює землю поживними речовинами.

«Догляд за лісом – доволі складний процес, який вимагає значних затрат людської праці та коштів на його проведення. Основна частина витрат припадає на вирощування лісу у молодому віці.  Відтак «Landini» вже гарно себе зарекомендував та  заміняє роботу кількох бригад. Нині ми вже провели освітлення, прочищення перших років на трьох ділянках лісництва, ще дев’ять на черзі. Всього близько місяця ця потужна техніка буде задіяна на роботах у Кельменецькому лісництві», - зазначив виконуючий обов’язки головного лісничого ДП «Сокирянське лісове господарство» Валентин ШТЕФАНКО.

Подібні роботи виконуються по черзі, на ділянках кожного лісництва відповідно до затвердженого плану. За зміну «Landini» обробляє до 1 гектара молодих насаджень.

Дуб у молодому віці сильно відстає у рості від інших порід дерев. Клен, липа, акація, які самовільно проростають у нещодавно створених насадженнях,  швидко переганяють у рості дубочки і притінюють їх. Відтак без догляду вся попередня праці лісівників може бути змарнована.  ДП "Сокирянське лісове господарство" щороку необхідно проводити механізований догляд за  молодим лісом на площі близько  250 га. Тож спецтехніка задіяна на повну потужність.