Функції з охорони та збереження лісових масивів на території Сокирянського та Кельменецького районів покладені державою на ДП «Сокирянське лісове господарство».

Разом з виконанням основних функцій, підприємство докладає максимум зусиль для організації якісного дозвілля населення. Лише за останні роки лісівниками Сокирянщини створено або поновлено більше 30 місць відпочинку та дозвілля, облаштовано дитячі майданчики, що вже стали візитівкою нашого краю.

Поряд з цим, певні особи, навмисно, на нашу думку, систематично намагаються дискредитувати працівників лісового господарства. Відтак, 10 червня, вчергове група осіб намагалася безпідставно звинуватити керівництво лісгоспу у недопущенні місцевих житель до місць відпочинку не березі річки Дністер в урочищі «Вишневе» в с.Ломачинці, а відтак у «рейдерському захопленні» прибережної зони.

ДП «Сокирянське лісове господарство» повідомляє, що всі звинувачення є необґрунтованими і спрямовані на дискредитацію лісівників Сокирянщини.

З початку нинішнього року силами Ломачинецького лісництва у прибережній зоні ріки Дністер в урочищі «Вишневе» прибрано сміття, поновлено 10 місць для розведення вогнища, відремонтовано 3 альтанки, змонтовано додаткові місця для сміття.

В той же час, Правилами Пожежної безпеки в лісах України передбачається, що з моменту сходження снігового покриву до настання стійкої вологої осінньої погоди, або утворення снігового покриву настає пожежонебезпечний період, впродовж якого забороняється заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів.

З метою недопущення пожеж у лісовому фонді та на виконання вимог нормативних актів, ДП «Сокирянське лісове господарство» перекрило ґрунтові лісові дороги по всіх лісових масивах Сокирянського і Кельменецького районів, в тому числі, і в урочищі «Вишневе».

В той же час, лісівники прекрасно усвідомлюють, що урочище є улюбленим місцем відпочинку жителів району і не тільки, а добратись сюди можливо лише автотранспортом. Відтак працівниками лісгоспу нинішнього року, за кілька десятків метрів від прибережної зони, поряд з шлагбаумом розпочато роботи з облаштування стоянки з твердим покриттям, де можливо залишити автомобілі.

Тому вчергове змушені повідомити, що працівники Державного підприємства «Сокирянське лісове господарство» діють виключно в правовому полі, а не виконують забаганки тих чи інших посадових осіб, як це нині намагаються піднести. Крім того, лісівники і надалі докладатимуть максимум зусиль для організації відпочинку громадян та розвитку туризму.

Принагідно хотіли б нагадати про відповідальність, встановлену державою за порушення правил поводження у лісових масивах, або перешкоджання діяльності державної лісової охорони.

- Відповідно до статті 75 КУпАП знищення або пошкодження відмежувальних знаків у лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Відповідно до статті 77 КУпАП порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від шістсот тридцяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Адміністрація ДП «Сокирянське лісове господарство» наполегливо просить всіх дотримуватись законних норм і не шкодити собі та природі !!!