Справжній бебі-бум нині спостерігається у вольєрному господарстві Ломачинецького лісництва. Вслід за дикими свинями поповнення зафіксували в оленів та ослів.
Днями відразу двоє благородних оленят з’явились на світ.
Вага новонароджених - близько 20 кілограмів, вони мають плямисте забарвлення. Догодовувати малечу не доводиться, харчуються вони материнським молоком.
«Благородних оленів ми розводимо у напіввільному утримані з 2011року. На початку ці звірі не давали приплід. Однак, після того, як ми придбали ще три самиці, останні кілька років стадо оленів постійно поповнюється», - повідомив головний лісничий ДП «Сокирянське лісове господарство» Олександр Чебан.
Тривала вагітність у оленів 34 тижні, тож, працівники лісництва з нетерпінням чекали народження малюків. Вагітні самиці перед самими пологами усамітнилися в затишному потаємному місці. Після народження малята були не здатні йти за матір'ю, відтак у перші дні вони перебували у заростях трав, а самиці приходили, щоб нагодувати їх і відпочити поруч. Нині вже юне поповнення впевнено крокує з матір’ю, втім, позувати перед фотокамерами новонароджені не бажають, - дуже полохливі.
Благородні олені віддають перевагу порослій лісом гористій місцевості. В Україні ця тварина в природніх умовах поширена в Карпатах та Криму, тож випускати на волю тварин на Сокирянщині немає сенсу.
Відтак лісівники планують реалізувати частину стада благородного оленя.