На Сокирянщині в акції «Озеленення України» взяли участь школярі Висадили один гектар дубу.

В урочище «Бабино» на територію Кельменецького лісництва Сокирянського держлісгоспу ми прибули вранці: була мряка, розкис грунт. Звернули в гущавину. На великій чистій галявині побачили десятки лісівників, які розповідали школярам, як робити ямки для саджанців універсальним буром, який легко проникає в грунт, коли земля суха. Та якщо мокрий грунт, то потрібна фізична сила. Не всі хлопчики й дівчатка можуть осилити це, тому на підмогу приходять працівники лісництва. Ділянка розмірена довгими рядами, щоб майбутній ліс ріс без скупчень. Допомогти лісівникам приїхали двадцять школярів з Романківецького ліцею імені Костянтина Поповича. Всі в зелених одностроях. Очолює учнівський колектив учителька Віта Азімова, яка теж допомагає своїм вихованцям висаджувати дубки.

Ми любимо, коли ліс росте, каже Артем Татушенко, дев’ятикласник. – Всі, хто входять до нашого шкільного лісництва, беруть активну участь в садівництві лісу. Це не примусова робота, а потреба душі, любов до природи.

Відстань між деревцями має бути 70 сантиметрів, може бути й невелика похибка, бо іноді натрапляєш на пеньки чи коріння, додає Богдан Пастушок, товариш і однокласник Артема. – Лісівники придбали для нас уніформу, діляться гостинцями. Чимало членів шкільного лісництва планують отримати лісівничу професію.

Поки триває посадка дерев, вгорі бринять два безпілотники, які знімають весь процес садіння дерев. До речі, сокирянські лісівники першими серед спеціалізованих підприємств лісової галузі Буковини придбали один такий БПЛА, з допомогою яких можна боротися із браконьєрами та тими, хто незаконно вирубує ліс. Ще для цього тут застосовують спеціальні фотопастки.

– У цьому урочищі ще донедавна був грабовий ліс, розповідає Олександр Чебан, директор «Сокирянського лісгоспу». – Його зрубали, бо дерева сягнули стиглого віку – 68 років. Тепер садимо саджанці дуба звичайного, вирощеного в спеціальних контейнерах у Іванівецькому лісорозсаднику, який є одним із найбільших на Буковині. Це новий спосіб: деревця краще приживлюються, та й коренева система не пошкоджується. Тут загальна площа висаджування становить один гектар, кількість саджанців – 3571. Ми вдячні всім, хто долучився до цієї важливої справи, а особливо членам шкільного лісництва.

Що ж стосується Іванівецького лісорозсадника площею понад 22 гектарів, то тут вирощують посадковий матеріал основних лісоутворювальних порід. Ще вирощують понад 100 видів декоративно-посадкового матеріалу для озеленення. Посадковий матеріал реалізовують іншим лісгоспам. Купують саджанці, особливо декоративні, також лісогосподарські підприємства Вінницької області.

Торік нами було розпочато створення теплиці та майданчика зі штучним притісненням площею 100 кв. м., де цього року вирощено сіянці дуба звичайного із закритою кореневою системою кількістю 14 тисяч штук, продовжує Олександр Чебан. – Такий матеріал можна використовувати протягом всього року і приживлювати його навіть в екстремальних умовах.

Як нам повідомили в обласному управлінні лісового господарства, у проєкті «Озеленення України» взяли участь 11 підприємств лісової галузі нашого краю. Висаджено майже 60 тисяч дерев – сіянців і саджанців з місцевих розсадників. Протягом одного дня в Україні посаджено мільйон сіянців лісових культур.

 

Цитата:

Всі, хто входять до нашого шкільного лісництва, беруть активну участь в садівництві лісу. Це не примусова робота, а потреба душі, любов до природи.