Природа щедро обдарувала село Бузовиця Кельменецького району – поблизу протікає красень- Дністер, майже впритул обступає цей населений пункт віковий ліс. Для багатьох поколінь місцевих жителів він був годувальником. Ділиться своїми дарами зелений велетень і сьогодні.

За його збереженням стежать працівники Кельменецького лісництва, саме в Бузовиці розміщене центральне адмінприміщення цього структурного підрозділу ДП «Сокирянське лісове господарство». Втім,  територію лісництва той, хто хоч раз тут побував,  «сухими і бездушними» назвами адмінприміщення чи контора,  назвати не зможе. Не кожен господар наведе такий лад поряд свого обійстя – тут завжди чисто, охайно, прибрано. Доріжки викладені з бруківки поміж могутніх дубів, омивають зелені трав’яні озера, а кожна лава – витвір мистецтва. Для туристів і місцевих територія Кельменецького лісництва давно стала фотозоною. Нерідко можна побачити у соціальних мережах світлини де любителі селфі позують на фоні краси Кельменецького лісництва.

Все це своєю працею  створили Валентин Штефанко, який ще донедавна керував лісництвом,  та очолюваний ним колектив.

«Театр починається з вішалки — всім відомий знаменитий вислів Костянтина Станіславського. Тож, як на мене, лісництво починається з території та адмінприміщення. Ми намагаємся все зробити так, щоб всі, хто завітав до нас,  отримували гарні  емоції. Відтак і працівникам приємніше працювати в гарних умовах», - розповідає виконувач обов’язків головного лісничого ДП «Сокирянське лісове господарство» Валентин Штефанко.

Саме Кельменецьке лісництво у порівнянні з іншими, що входять до складу лісгоспу, молоде. Засноване воно лише у 1944 році.

Першим виконуючим обов’язки лісничого Кельменецького лісництва був Заболотний Іван Семенович, а першим лісничим Кельменецького лісництва було призначено Шевцова Семена Венедиктовича.

Рекордсменом щодо терміну перебування на посаді лісничого є    Грекаловський Іван Васильович, за його керівництва лісництво продуктивно працювало більше 27 років. А у 2008 року  лісничим було призначено Штефанка Валентина Леонідовича.

Кельменецьке лісництво розташоване на території одноіменного району, і загальна його площа становить  3217 га., Колектив дружній і відповідальний, всього близько 35 спеціалістів,  з яких 19 – лісова охорона та лісники.

На території лісництва створено дендрарій площею 0.8 га, де росте близько 50 деревних і чагарникових порід. Є один заказник місцевого значення: «Бабинська стінка».

В лісництві переважають насадження твердолистяних порід 96 % , в тому числі,  дубових насаджень - 84 %

Основною метою лісництва є ведення лісового господарства, охорона та захист, раціональне використання та відтворення лісових ресурсів. Державна лісова охорона постійно оберігає насадження від пожеж, незаконних рубок.

                                                                                                    

«На жаль, розповідає Валентин Штефанко, доводиться оберігати ліс не лише від бур’янів, хвороб та шкідників, а й від людей. Ми постійно створюємо сучасні відпочинкові зони, затишні рекреаційні місця.   Втім,  не всі ставляться до цієї краси належно. Сміття -  не найменше зло, що залишають після себе відпочивальники. Я люблю природу і душа болить, коли спостерігаєш за цією бідою»

А ще у лісництві самі вирощують сіянці, які в майбутньому перетворюватимуться у могутні дерева. Тут функціонує лісовий розсадник, загальна площа якого  - один гектар. В розсаднику, в основному, вирощується садивний матеріал основних лісоутворюючих порід - дуба звичайного, дуба червоного, клена гостролистого, клена-явора, липи дрібнолистої, ясеня звичайного.

Лісництвом проводиться заготівля лікарської сировини та продукції побічного користування (горобина чорноплідна, дерен , горіх грецький).