Це лише на перший погляд здається, що між людьми, які присвятили своє життя праці біля землі, і тими, хто стоїть на сторожі збереження і примноження лісового ресурсу нашої держави, дуже мало спільного. Насправді все інакше. І суть значно глибша.

Давайте проаналізуємо працю лісівника і аграрія й спробуємо зрозуміти, що ЇХ об'єднує.

Найперше - і хлібороби, і пра­цівники лісу піклуються про май­бутнє. Перші вирощують хліб, другі - доглядають ліс - легені нашої землі.

Друге - і ті, й інші, трудяться біля землі, дбають про добробут нашої держави та її громадян.

Третє - і аграрії, і лісовики - це люди, яких знають в обличчя, яких поважають, на яких рівня­ються.

Цей перелік можна продовжу­вати, та головне, що об'єднує людей цих професій - це любов до обраної справи, це турбота про майбутнє своіХ дітей, це опі­ка своїми батьками...

Яскравим прикладом підтвер­дження зазначеного вище стала Всеукраїнська акція з озеленен­ня України «Один мільйон дерев за 24 години».

Куратором акції на Кельменеччині виступило Кельменецьке лісництво ДП «Сокирянське лісове господарство».

Незважаючи на примхи при­роди (з самісінького ранку небо рясно дощило) учасники акції працювали весело і з неабияким ентузіазмом. Із завданням - ви­садити 3500 саджанців дуба, вирощених із закритою корене­вою системою в Івановецькому базисному розсаднику, на площі в 1 га - впоралися на відмінно.

Робота була злагодженою ще й через те, що виконували її єдино командою, не акцентуючи уваги на рангах, посадах, стату­сах та вікові.

Безпосередньо працівникам лісництва виявили бажання до­помогти і керівники органів міс­цевої влади Кельменеччини та Сокирянщини: Богдан Олійник, голова Кельменецької РДА, Василь Козак, голова Сокирянської районної ради; депутати обласної та районних рад - Олексій Бойко та Лілія Бортич. Всі вони не бояться роботи, бо ж є вихідцями і жителями сіл. І паралельно з виконанням сво­їх безпосередніх професійних обов'язків, не втрачають можли­вості виходити в люди, спілкува­тися і з натхненням працювати. Бо сповідують вічні принципи; один день - рік годує, праця прикрашає, а лінь - спустошує, наша сила - в корінні та єдності.

Долучилися до акції і кандидати у депутати на прийдешніх місцевих виборах від Аграрної партії України, серед яких є лі­сівники з багаторічним стажем. Це, зокрема, Василь Гончар - начальник обласного управління лісового та мисливського гос­подарств, кандидат у депутати до Чернівецької обласної ради; Валентин Штефанко - головний лісничий ДП «Сокирянське лісо­ве господарство», кандидат у депутати до Дністровської ра­йонної та Кельменецької селищ­ної рад. Людина слова і діла, умілий керівник та дбайливий господар. За часів його очолю­вання територія Кельменецького лісництва перетворилась у справжній музей живої природи. Валентин Штефанко знає, уміє, прагне того, аби природі ресурси нашого краю постійно оновлюва­лися і збагачувалися, щоб наші діти і внуки у майбутньому були нам вдячні за турботу.

Не могла залишитись осто­ронь і відома підприємиця Марія Тимінська, адже це людина, залюбпена у свій край, яка прагне аби все навколо буяло красою і зеленню.

До високопосадовців вкотре долучилися і вихованці шкіль­ного лісництва, що діє при Романковецькому ліцеї. Серед учнів були й такі, для яких лісова справа стала родинною, бо вони є продовжувачами тієї справи, якій присвятили своє життя ЇХНІ батьки та діди.

Не дарма кажуть, що гуртом і батька легше бити. Адже учас­ники акції й не зчулися, як ді­йшли до умовного фінішу. Всі були стомлені, та з піднесеним настроєм і радісними обличчя­ми, бо ж втілили в життя добру і корисну справу. Тому й не поспі­шали залишати лісову галявину, яка через кілька років перетво­риться у справжній лісовий ма­сив, забуяє міццю і величчю, ста­не домівкою для лісових звірят.

У це повірило навіть небо, бо проясніло і посміхнулося учас­никам акції ніжним сонячним промінням. Така ж усмішка при­красила обличчя усіх, хто став після гарної справи на загальне фото - на добру згадку.