З настанням холодної погоди, до того ж, коли снігом вкриває листя та рослинність, лісовій звірині все складніше стає добути їжу. Зголоднілі, виснажені вони можуть стати легкою здобиччю для хижаків, загинути від переохолодження, або ж вирушити у пошуках корму до населених пунктів. Тож вчасна підгодівля лісовою охороною «ДП «Сокирянське лісове господарство» допомагає тваринам пережити важкий період.
Про те, як і чим підгодовують диких тварин зимою нинішнього року, розповідає провідний міжрайонний мисливствознавець Максим ВОРОНА.
– Як лісівниками Сокирянщини проводиться підгодівля диких тварин?
– Площа мисливських угідь ДП «Сокирянське лісове господарство» - 6 258 гектарів, проте корм для лісових розкладаємо в окремих місцях, де спостерігається їхнє масове скупчення, подалі від людей та доріг загального значення, де на них чекає небезпека з боку «небайдужих». Всього в лісових масивах нами облаштовано 40 місць підгодівлі диких тварин. Частина з них обладнана годівницями для козуль, інші - підгодівельними майданчиками для диких свиней та солонцями. Крім того, в певних місцях нами облаштовані кормові поля, де залишається весь вирощений лісівниками урожай. Корми на облаштованих «тваринних їдальнях» поновлюються єгерями регулярно, у міру необхідності. Нині, коли випав сніг, ми частіше навідуємось до годівниць, прокладаємо стежки, щоб звірі могли легко дістатись туди.
– Яких лісових звірів, як правило, підгодовуєте взимку?
– Практично всіх мешканців наших лісів. Нікому не забороняємо ласувати гостинцями, - посміхається Максим Олександрович, - головним чином - це копитні. Їм найважче пережити «голодний» час року. Більшість кормів, які використовуються для підгодівлі звірів, заготовлені лісівниками підприємства. Починаючи з останніх місяців літа, мисливська дільниця лісгоспу накопичувала кормову базу. Загалом заготовлено майже три тонни зернових відходів та жолудів, також до трьох тонн кукурудзи в струках. Сіна є більше, ніж достатньо. Втім, ця зима - майже без снігу і звірі не так багато споживали цього виду корму. Одним з найулюбленіших ласощів козуль є віники. Їх лісівники заготовляють, поки ще листя зелене на деревах. Далі кілька днів, підсушивши, вимочують у соляній ропі.
- - Чи володієте даними, скільки звірів мешкає на території мисливських угідь?
- - Лютий - це пора підрахунку наявних звірів. Нині відповідно до нормативних документів лісівники проводять облік та мисливську таксацію диких тварин. Це обов’язковий та найбільш трудомісткий захід. Відтак визначаємо чисельність кожного виду та розміщення дичини на території. Загальну картину ми отримаємо лише, завершивши цей важливий захід. Минулоріч у мисливських угіддях лісгоспу нараховувалось 140 особин козулі, 37 - диких свиней. Також були зафіксовані значні популяції зайця, лиса, куниці, тхора, борсука, збільшується чисельність фазана мисливського.