Такими словами на передодні новорічних та різдвяних св׳яткувань лісова охорона підприємства застерігає населення району від самовільних рубок новорічних та різдв׳яних красунь. Ялинка завжди займала особливе місце серед дерев. Її вважали деревом безсмертя, яке символізує життя. Це й недивно, адже вона вічно зелене дерево. Тому наші пращури думали, що ялина користується особливими привілеями у сонця, яке дозволяє їй бути завжди зеленою. Зимова ялинка – це сніжно зелена піраміда, яка на своїх ніжних гілках втримує частинку снігового покриву. Найбільш велична вона в своєму природному середовищі – лісі, де й приносить величезну користь. Адже хвойні ліси мають лікувальні властивості: вони оздоровлюють та дезинфікують повітря, виділяючи фітонциди і тим самим лікуючи нервові та астматичні захворювання. Безперечно, що цю функцію хвойні дерева можуть виконувати лише в лісі та аж ніяк не в наших оселях. Ялини повинні втішати нас не лише протягом кількох тижнів – ці красуні мусять існувати для наших потомків.

На сьогодні великою проблемою стало масове не контрольоване вирубування дерев напередодні свят. Попри намагання державної лісової охорони та правоохоронними органами контролювати ситуацію,  є багато браконьєрів, що вирубують молоді ялинки, відпилюють верхівки живих ялин (після чого дерева не можуть дати повноцінне потомство) та валять великі дерева, щоб відпиляти верхівку. Це призводить до надмірного зниження популяції та негативного впливу на генетику хвойних лісів і лісонасаджень, оскільки вирубують найкрасивіші дерева.

Ми закликаємо всіх небайдужих до природи громадян, тих хто здатний думати про майбутнє, як дітей, внуків, так само природи наших країв, не рубати та встановлювати живих ялинок.

Незважаючи на наші застереження щодо адміністративної відповідальності за самовільне знищення лісових красунь дехто й надалі не проявляє розуміння, продовжуючи наносити природі шкоду.

Окремі громадяни перетворюють переддень новорічно – різдвяних свят у прибутковий бізнес, хоча отримані кошти вже ніколи не заповнять спустошену нішу природи.

Саме з метою виявлення подібних фактів напередодні новорічних та різдвяних свят посилено охороняємо лісові насадження,  спільно з правоохоронними органами проводимо рейди. Винних у несанкціонованому вирубуванні та продажу новорічних красунь притягуємо до відповідальності згідно чинного законодавства.

Крім того, ДП «Сокирянське лісове господарство» нагадує, що за незаконно зрубану ялинку передбачена адміністративна відповідальність, штраф та розмір шкоди за незаконну вирубку ялин становитиме від 520 гривень,  напередодні Нового року та Різдва розмір шкоди збільшується у тричі.

Цього року ДП «Сокирянське ЛГ» заплановано реалізувати близько  380 шт. новорічних ялинок. Потрібно зазначити, що вирощені дерева, заплановані для реалізації, вирубуються на спеціальних плантаціях. Такі методи запроваджені з метою зменшення шкоди для навколишнього середовища.

Громадяни можуть купувати ялинки прямо в ДП "Сокирянське лісове господарство" . Це буде значно дешевше, ніж на ялинкових базарах. Сьогодні головний атрибут прикраси осель на новорічні та різдвяні свята  можна придбати по ціні від 90 до 250 грн., у всіх лісництвах ДП «Сокирянське  лісове господарство».

Окрім того, лісгосп організовує роздрібну торгівлю ялинками на торгових точках, м. Сокиряни, с. Бузовиця, с. Романківці, с. Ломачинці магазин «Лісовичок», с. Іванівці базисний лісовий лісорозсадник. Продаж ялинок проводиться за такими відпускними цінами:

Назва продукції

Одн. вим.

Висота (м.)

Відпускна ціна (грн.коп.)

Ялинка новорічна з биркою

Без ПДВ

З ПДВ

шт.

до 1,0

75,00

90,00

шт.

1,0-1,5

108,33

130,00

шт.

1,5-2,5

141,67

170,00

шт.

2,5-3,5

208,33

250,00

 

Сподіваємося на свідомість громадян при придбанні ялинок та просимо при виборі новорічних ялинок звертати увагу на наявність самоклейної етикетки чи бірки.

Вдячні за порозуміння. Бажаємо гарних свят!