Віднині всі декоративні рослини, що вирощуються у Іванівецькому базисному розсаднику Сокирянського держлісгоспу, прикрашені дивними білими папірцями. Що це за чудернацькі доповнення, нам розповіла провідний інженер з лісових культур Анастасія МОТРЮК.

«Ще рік тому, у  2021  ДП «Сокирянське лісове господарство» розпочало виконання експериментального проекту з електронного обліку декоративно-посадкового матеріалу. Мета   ініціативи -  оптимізація праці та удосконалення системи обліку, перехід на електронний документообіг та підрахунок наявного посадкового матеріалу», - розповідає Анастасія Олексіївна.

Для цього  кожна рослина промаркована  спеціальною биркою зі штрих-кодом, на якій вказано – породу, вид, вік та навіть її висоту. Саме ці показники є  складовими формування ціни товару.  Відтак вся інформація занесена  у   електронну базу даних розсадника, а кількість бирок, якою буде оперувати програмне забезпечення,  – необмежена.  

Нині, після завершення всіх підготовчих робіт  фахівці розсадника, не виходячи з кабінету, за допомогою кількох неважких маніпуляцій можуть визначити  точну кількість наявного посадкового матеріалу, їх вартість та місце розміщення.

Удосконалює новація і процес реалізації -  після обрання покупцем декоративних саджанців за допомогою кишенькового персонального комп’ютера  скануються    бирки відповідних рослин, неначе у сучасному супермаркеті. Обмін даними між програмою електронного обліку та мінігаджетом проводиться автоматично,  а лісівникам необхідно лише внести персональні дані покупця та роздрукувати за допомогою спеціалізованого принтера чек для оплати та видаткову накладну кожному покупцю.