Сокирянське лісництво було засноване у квітні 1944 року і називалося тоді «Дільничне Секурянське лісництво». А вже з травня 1947 року лісництво має нинішню назву.

Очолює нині Сокирянське лісництво Тарас КАШПОР, що обрав професію лісівника ще у 1998 році.

«Загальний успіх підрозділу забезпечує згуртованість колективу. Наше лісництво в різні часи мало достойних керівників, що на ділі доводили -  аби працю­вати в лісі, треба щиро лю­бити природу. Лісник займає­ться розведенням та віднов­лен­ням лісу, збиранням на­сіння, доглядом за ґрунтом і деревами, розведенням лі­сових звірів. Крім цього, він пови­нен організувати ре­монти лісо­вих доріг, стежити за пра­ви­лами користування лісом. Ми гордимося нашими традиціями, спадковістю професії», - зауважив Тарас КАШПОР.

І дійсно для багатьох працівників Сокирянського лісництва професія лісівника рідна, спадкова. У родині КАШПОРІВ про­фесія лісника передається по спадку, крім того продовжують сімейні традиції лісівників Роман ГРИНЬКО, Олександр ГАФІНЧУК.

Лісові масиви Сокирянського лісництва  за площею найбільші серед подібних підрозділів ДП «Сокирянське лісове господарство. Головне їхнє призначення – захисне, тобто виконують функцію захисту навколишнього природного середовища та інженерних об’єктів від негативного впливу природних та антропогенних факторів.  Крім того, близько 20% лісів лісництва – рекреаційного призначення. І турбота про все це багатство лежить на плечах лісівників.

               Загальна площа лісових насаджень - 4350 га, входить воно до складу ДП «Сокирянське лісове господарство» і розташоване в східній його частині на території Сокирянського адміністративного району. Базується лісництво у м.Сокиряни.

   Територія лісництва розділена на 2 майстерські дільниці, 9 обходів. Також на території лісництва функціонує мисливська дільниця. Кількість працюючих коливається  залежно  від пори року від 28 до 24 спеціалістів.

«Нашої роботи не видно, але насправді вона ведеться планово.  До лісу необхідно ставитися дбайливо, його потрібно плекати і сповивати, як мати сповиває дитину. Треба здійснювати відповідні догляди в молодняках, проводити санітарні рубки, для того, щоб омолоджувати ліс, берегти від хвороб та шкідників. За останні 5 років на території Сокирянського лісництва було проведено лісовідновлення та лісорозведення на площі майже 50 гектарів. Залишено під природне поновлення ще 11 гектарів.  У 2013 році на площі 4 га було створено 2 родинних плантації для збору жолудя дуба звичайного, а в 2020 році створено плантацію новорічних ялинок на площі – 0,2 га.», - повідомив лісничий Сокирянського лісництва Тарас КАШПОР.

  На території лісництва є 1 заказник місцевого значення: «Василівський яр» площею - 534 га та 3 пам’ятки природи місцевого значення: Джерело «Поруб» площею – 0,5 га.; Джерело «Розкопинці» площею – 0,3 га. та ботанічна пам “ятка природи місцевого значення «Липа срібляста» площею – 0,7 га.

В червні 2019 року почав функціонувати «Пейнтбольний майданчик», де кожен бажаючий може себе спробувати у цій захопливій та цікавій грі.

Так географічно склалося, що лісові масиви Сокирянського лісництва розкинулись навколо районного центру та вздовж головних транспортних артерій. Відтак  на території лісництва облаштовані 4 місця відпочинку – рекреаційні майданчики, які є улюбленим місцем дозвілля місцевих мешканців. Щоб встигнути зайняти альтанку, або столик у вихідні відпочивальники виїжджають заздалегідь.  Розташовані рекреаційні майданчики га  ст.Сокиряни, навпроти адмінприміщення Сокирянського лісництва в кварталі 62, у  с. Білоусівка біля основної дороги в кварталі 69,  в с. Сербичани  - квартал 33, а також біля автодороги,  яка з’єднує с. Гвіздівці та м. Сокиряни в кварталі 48. На кожному із місць відпочинку встановлено: альтанки, столики із лавочками, місця для сміття та місця для розведення багаття, тобто створені всі умови для приємного відпочинку населення.