Ось уже десятий місяць триває жорстока і кровопролитна російсько-українська війна. У її пекельному вогні згорають кращі захисники і захисниці нашої землі. Ворог продовжує руйнувати енергетичну та цивільну інфраструктури, аби зламати волю народу до боротьби. Але це лише згуртовує армійців та цивільне населення, яке, чим може, підтримує Збройні сили України.

роблять посильний внесок у наближення такого омріяного миру.

Серед них – трудівники Колінковецького лісництва, у якому зайняті 28 працівників. Лісничий І. В. Балахтар розповідає, що троє колег мобілізовані до армії  нині відстоюють незалежність і територіальну цілісність держави: це лісівник Андрій Володимирович Ткач, лісоруб Сергій Леонідович Мостюк, робітник Вік­тор Вікторович Яйчук.

Війна, якщо не безпосередньо, то опосередковано забирає життя мирних мешканців тилу. Саме так сприйняли лісівники гірку втрату, коли у липні в автокатастрофі загинув старший майстер лісу Роман Вадимович Коростюк. Разом з ним трагічно пішли із життя його матір, сестра та батько, який повертався на фронт, а сім‘я проводжала чоловіка і тата.

– Ми не можемо повірити, що не стало молодого, перспективного спеціаліста, не вгамувати біль від того, що загинула ціла родина. Але така вже жорстока реальність воєнного часу, – розмірковує лісничий Колінковецького лісництва Ілля Вікторович Балахтар.

Він – досвідчений керівник, отримав ґрунтовну фахову освіту: закінчив Сторожинецький лісовий технікум, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича за спеціальністю «екологія» та Львівський лісотехнічний інститут, де отримав диплом інженера лісового господарства.

Після навчання у технікумі Ілля Вікторович з 2005 року пройшов розлогий шлях професійного зростання: працював лісівником, старшим майстром лісу, помічником лісничого, лісничим у низці лісництв краю. А останнім часом очолює колектив Колінковецького лісництва. Уміло і зі знанням справи налагодив діяльність трудівників осередку, в якому 8 лісівників, 2 старших майстри лісу, 3 майстри, 2 лісоруби, 2 трактористи.

 

Як спрацювали цьогоріч

– Територія лісництва, а це 4,7 тисячі гектарів лісу, розташована у північно-західній частині Хотинщини, – інформує І. В. Балахтар. – Вона розподілена на три майстерські дільниці, 13 обходів. Є один об‘єкт природозаповідного фонду – Шиловецький ліс площею 60 гектарів. Основні породи дерев, що у нас ростуть, – бук (займає 90 відсотків лісових масивів), клен, ясен, дуб. За 11 місяців цьогоріч заготовлено 7,8 тисячі кубометрів ліквідної деревини, на 15 мільйонів гривень реалізовано продукції.

У молодняках проведено рубки догляду на 55,1 гектара. Весною і восени створено лісових культур на 9,6 гектара. Посадковий матеріал, а це дворічні сіянці дуба звичайного, отримали з Рухотинського лісництва. Підготовку ґрунту проводили механізованим способом – плугом в агрегатуванні з трактором.

Металочерепицею перекрили дахи споруд контори лісництва та кордону біля нього. Замінили на металопластикові вікна та двері. У частині приміщень адмінкорпусу здійснено ремонт. Благоустроїли прилеглу територію, де висадили дерева і кущі.

У лісових масивах, що межують з автодорогами, облаштовані місця відпочинку для подорожуючих, де встановлені лавочки.

Колектив намагається своєю щоденною продуктивною працею зміцнювати економіку України, яка так сильно постраждала від нашестя рашистів. Адже податки і збори, що сплачує ДП «Сокирянське лісове господарство», структурною складовою якого є Колінковецьке лісництво – то наш внесок у наповнення державної скарбниці. Адже через війну видатки бюджету значно зросли.

Ми і безпосередньо підтримуємо армійців. На їхні потреби направили 23 кубометри круглих лісоматеріалів. Працівники лісництва постійно беруть участь у зборі коштів, продуктів, придбанні речей для захисників і захисниць, які проводять на підприємстві.

Виділяємо дрова для учасників АТО та ООС, сімей військовослужбовців, які зараз боронять Україну від ворогів.

Сподіваюся, що московітських загарбників доблесні Збройні сили таки виженуть з української землі та вони сповна заплатять за нанесені збитки. І коли настане переможний мир, то і лісівники зможуть значно покращити виробничу діяльність. Адже перспективи розвитку лісництва пов‘язуємо зі зменшенням частки ручної праці за рахунок подальшої механізації трудомістких процесів як на лісокультурних, так і на лісозаготівельних роботах. Плануємо широко запроваджувати технології закладки лісів саджанцями із закритою кореневою системою, що суттєво підвищить відсоток їх приживлення. І безумовно, є чимало завдань і щодо охорони і захисту лісових масивів.

До слова, цьогоріч доклали зусилля для поповнення матеріально-технічної бази лісництва. Для майстрів лісу отримали мотоцикл для оперативного управління виробничими процесами та патрулювання ділянок. Одержали і причіп з маніпулятором для навантаження і вивезення лісопродукції трактором.

Зазначу, що на нашій території є Придністровське мисливське господарство, де живуть дикі кабани. Отож піклуємося не лише про збереження і примноження флори, а й фауни. З цією метою декілька тижнів тому завезено і випущено півсотні фазанів: частину – у вольєрне господарство, інших – у лісові масиви. Тож нехай ці красиві і гордовиті птахи стануть провісниками нашої перемоги у війні з російськими окупантами та настання миру на усій українській землі, – каже лісничий Колінковецького лісництва І. В. Балахтар.