Історія філії

Підприємство засноване 28 січня 2008 року в зв’язку з реорганізацією державного підприємства “Хотинське лісове господарство”. У 2014 році до лісгоспу передані ліси ліквідованого ДП "Кельменецьке ДСЛ АПК", а у 2022 році – ДП "Хотинське лісове господарство" та ДП "Новоселицьке ДСЛ АПК".

Лісгосп розташований на території Дністровського та Чернівецького адміністративних районів Чернівецької області – в басейні річок Дністер та Прут.

В структуру підприємства входять 10 лісництв та 2 нижні склади.

Загальна площа підприємства складає 38681 га, з яких 90% - вкриті лісовою рослинністю лісові ділянки.

Основними видами діяльності є лісовідновлення, лісорозведення, лісозаготівля та переробка деревини. Для забезпечення виконання комплексу лісокультурних робіт високоякісним посадковим матеріалом в Іванівецькому лісництві успішно функціонує базисний лісовий розсадник площею 22 га, на якому вирощується садивний матеріал основних лісоутворюючих порід, а також декоративний посадковий матеріал. Практикується вирощування декоративного посадкового матеріалу із закритою кореневою системою. Господарська діяльність підприємства спрямована на вирощування високопродуктивних насаджень, одержання деревини для народного господарства, охорону лісу від пожеж, шкідників і хвороб, проведення інших заходів в цілях раціонального використання і відтворення лісових ресурсів.
Ліси філії «Сокирянське лісове господарство» виконують ряд важливих функцій, а зважаючи на те, що частина площі відноситься до експлуатаційних лісів, вони є джерелом деревини, яка широко використовується в народному господарстві. Деревина отримана при рубках, іде на задоволення потреб місцевих споживачів і на експорт.
Головна мета лісового господарства зони діяльності підприємства полягає в забезпеченні безперервного, раціонального, невиснажливого використання лісових ресурсів та їх розширене відтворення.

За час існування лісгоспу було:

  • побудовану контору лісгоспу;
  • здано в експлуатацію їдальню для робітників;
  • придбано пожежний автомобіль;
  • придбано пожежний катер;
  • відкрито пасіку на 70 бджолосімей.
Автомобілі, які задіяні на вивезенні лісу та легкові автомобілі переобладнано на скраплений газ, що дає змогу суттєво знизити витрати на перевезення, введено в експлуатацію газову заправку, побудовано дорогу в Ломачинецькому лісництві протяжністю 2,3 км, в Сокирянському лісництві протяжністю 1,62 км, відновлено дорогу в Іванівецькому лісництві протяжністю 4,6 км. Побудовано вольєр в Ломачинецькому лісництві площею 2,7 га де проживають олені, козулі, кабани. Ведуться роботи по будівництву нової контори Сокирянського лісництва. Встановлено ряд рекреаційних пунктів. Придбано чотири нових трактора МТЗ-82, придбано два автомобілі: Mercedes-Benz Vito (пасажирський) та «Газель» (вантажний).
У 2016 році в лісгоспі подудовано та запущено в експлуатацію дизельну АЗС, що значно зменшує витрати на перевезення.  
У 2017 році державне підприємство «Сокирянське лісове господарство» придбало два нових трактора МТЗ-82 та легковий позашляховик Renault Duster.
Зі своїми пропозиціями, запитами чи зауваженнями стосовно важливих аспектів ведення лісового господарства просимо звертатись у лісгосп за телефоном 49-1-97.