Історія лісгоспу

Підприємство засноване 28 січня 2008 року шляхом реорганізації ДП «Хотинське лісове господарство» та виділення з його складу нового суб’єкта господарювання.
Наше підприємство розташоване на території Сокирянського та Кельменецького адміністративних районів на сході Чернівецької області – в басейні річки Дністер. Площа підприємства 16 858 га.
В структуру підприємства входить 5 лісництв та лісопункт з цехом переробки деревини.
Основними видами діяльності є лісовідновлення, лісорозведення, лісозаготівля та переробка деревини. Для забезпечення виконання комплексу лісокультурних робіт високоякісним посадковим матеріалом в Іванівецькому лісництві успішно функціонує базисний лісовий розсадник площею 22 га, на якому вирощується садивний матеріал основних лісоутворюючих порід, а також декоративний посадковий матеріал. Практикується вирощування декоративного посадкового матеріалу із закритою кореневою системою. Господарська діяльність підприємства спрямована на вирощування високопродуктивних насаджень, одержання деревини для народного господарства, охорону лісу від пожеж, шкідників і хвороб, проведення інших заходів в цілях раціонального використання і відтворення лісових ресурсів.
Ліси ДП «Сокирянське лісове господарство» виконують ряд важливих функцій, а зважаючи на те, що частина площі відноситься до експлуатаційних лісів, вони є джерелом деревини, яка широко використовується в народному господарстві. Деревина отримана при рубках, іде на задоволення потреб місцевих споживачів і на експорт.
Головна мета лісового господарства зони діяльності підприємства полягає в забезпеченні безперервного, раціонального, невиснажливого використання лісових ресурсів та їх розширене відтворення.

За час існування лісгоспу було:

  • побудовану контору лісгоспу;
  • здано в експлуатацію їдальню для робітників;
  • придбано пожежний автомобіль;
  • придбано пожежний катер;
  • відкрито пасіку на 70 бджолосімей.
Автомобілі, які задіяні на вивезенні лісу та легкові автомобілі переобладнано на скраплений газ, що дає змогу суттєво знизити витрати на перевезення, введено в експлуатацію газову заправку, побудовано дорогу в Ломачинецькому лісництві протяжністю 2,3 км, в Сокирянському лісництві протяжністю 1,62 км, відновлено дорогу в Іванівецькому лісництві протяжністю 4,6 км. Побудовано вольєр в Ломачинецькому лісництві площею 2,7 га де проживають олені, козулі, кабани. Ведуться роботи по будівництву нової контори Сокирянського лісництва. Встановлено ряд рекреаційних пунктів. Придбано чотири нових трактора МТЗ-82, придбано два автомобілі: Mercedes-Benz Vito (пасажирський) та «Газель» (вантажний).
19 грудня 2012 року ДП «Сокирянське лісове господарство» отримало сертифікат за схемою FSC (Лісової Наглядової Ради). Головною мотивацією проведення лісової сертифікації є прагнення ДП «Сокирянське лісове господарство» отримати підтвердження високого рівня ведення лісового господарства від незалежної міжнародної організації, наблизити рівень соціальних стандартів лісогосподарського виробництва до європейських та отримати новітні знання та практичні навички ведення екологічно орієнтованого лісівництва. В 2010 році наше підприємство визнано «Кращим підприємством року», таке ж звання ми отримали і в 2012 році.
Лісівники державного підприємства «Сокирянське лісове господарство» неодноразово інформували через засоби масової інформації жителів району про лісову сертифікацію та мету її проведення. Як ви знаєте, Сокирянський лісгосп отримав сертифікат відповідності ведення лісового господарства міжнародними вимогами.
У 2016 році в лісгоспі подудовано та запущено в експлуатацію дизельну АЗС, що значно зменшує витрати на перевезення.  
У 2017 році державне підприємство «Сокирянське лісове господарство» придбало два нових трактора МТЗ-82 та легковий позашляховик Renault Duster.
Зі своїми пропозиціями, запитами чи зауваженнями стосовно важливих аспектів ведення лісового господарства просимо звертатись у лісгосп за телефоном 49-1-97.