Романковецьке лісництво

Романковецьке лісництво, як підрозділ колишнього Сокирянського лісокомбінату було створене у 1940 році. Пізніше, у  1977, воно увійшло до складу вже Хотинського лісокомбінату, а згодом – і до державного підприємства «Сокирянське лісове господарство».

Загальна площа лісових насаджень лісництва – 2971 га, розташовані вони в адміністративних межах Сокирянського району.  Всього виділено 62 квартали лісових масивів, які розкинулись довкола населених пунктів Романківці, Сербичани, Гвіздівці, Олесксівка та Новоолексіївка, Шишківці, Вашківці, Шебутинці, Лопатів, Кулішівка та Вітрянка.

У державному лісовому фонді   переважають дубові ліси, які представлені різновіковими групами - молодняками, середньовіковими, пристигаючими, стиглими та перестиглими. Середній вік дерев - 61 рік.

Найбільш поширеними ссавцями, які облюбували саме цю територію,  є миша лісова, лисиця, їжак звичайний,  заєць-русак, козуля, кріт, ласка,  свиня дика.

В різні часи Романковецьке  лісництво очолювали Василь КУВІЛА та Андрій ЩЕРБАТЮК, які  дбали про його лісові масиви.     А з 2002  року на цій посаді – Микола ДУЩАК.      

МАЛЕНЬКІ ДУБОЧКИ ПОРЯД З ЛОХИНОЮ

          Лісовий розсадник Романковецького лісництва хоча другий за величиною в лісгоспі, однак, входить до числа найбільших лісових  розсадників Буковини. Майбутні дерева тут лагідно доглядають на території в  1,2 га. Призначений він для вирощування садивного матеріалу,  який використовується для штучного лісорозведення та створення захисних лісів, озеленення населених пунктів.

Нині в розсаднику зростають сіянці дуба звичайного, горіх чорний. Є плантація  ялини, що заготовлятиметься до новорічних свят, а нещодавно закладено ще насадження лохини. З мето збуту романковецькі лісівники вирощують декоративні рослини.

ДИТЯЧИЙ САДОЧОК МИСЛИВСЬКОГО ПТАХА

Просторий фазанарій лісівники збудували власними силами навесні 2019 року,  маючи на меті збільшити популяцію цієї птиці в мисливських угіддях. А влітку того ж  року вилупилися перші пташенята. Щороку у фазанаріумі вирощується від 200 до 400 мисливських птахів, які попвнюють мисливські угіддя, або ж реалізовуються всім бажаючим.

ПЕРШЕ ШКІЛЬНЕ ЛІСНИЦТВО

Романковецьке шкільне  лісництво – перше і поки що єдине з учнівських об’єднань юних лісівників на території ДП «Сокирянське лісове господарство». Створене воно нещодавно,  у  2019  році. Втім,  учні відразу  активно долучились до роботи.

Юні лісівники під керівництвом Лариси ПОПЕЛЬСЬКОЇ знайомляться з основами лісівництва, лісовою типологією і напрямками професійної діяльності, виконують у лісництві практичні лісогосподарські роботи – садять та доглядають за лісом, вирощують садивний матеріал, вивчають видовий склад птахів та майструють шпаківні.   

 Школярі є незамінними помічниками дорослих лісівників. Їх практична участь у роботах з відтворення лісу  має важливе значення. Ліс - наше велике спільне багатство і коли школярі це усвідомлюють, тоді їх праця в лісовій галузі набуває глибокого змісту. 

ЛІС – ЧУДОВЕ МІСЦЕ ДЛЯ ВІДПОЧИНКУ

«Романковецькі лісівники пропонують комфортний відпочинок – безкоштовно», - посміхаючись,  розповідає лісничий Микола ДУЩАК.  На території лісництва  нині функціонує 10 рекреаційних пунктів,  створених руками лісівників. Більшість з них -  вздовж автодоріг. Зони відпочинку постійно ремонтують, прикрашають, оновлюють.
Територія там доглянута, прибрана.    Єдиною вимогою відпочинку є лише повага та бережне ставлення до зробленого, створеного  лісівниками.

 

Фото Романковецьке лісництво