Сокирянське лісництво

Лісничий - ГРИНЬКО Микола Іванович

Помічник лісничого - КАШПОР Тарас Михайлович

Сокирянське лісництво

Сокирянське лісництво було засноване у квітні 1944 року і називалося тоді «Дільничне Секурянське лісництво». А вже з травня 1947 року лісництво має нинішню назву.

Лісові масиви Сокирянського лісництва  за площею найбільші серед подібних підрозділів ДП «Сокирянське лісове господарство. Головне їхнє призначення – захисне, тобто виконують функцію захисту навколишнього природного середовища та інженерних об’єктів від негативного впливу природних та антропогенних факторів.  Крім того, близько 20% лісів лісництва – рекреаційного призначення. І турбота про все це багатство лежить на плечах лісівників.

               Загальна площа лісових насаджень - 4350 га, входить воно до складу ДП «Сокирянське лісове господарство» і розташоване в східній його частині на території Сокирянського адміністративного району. Базується лісництво у м.Сокиряни.

 Територія лісництва розділена на 2 майстерські дільниці, 9 обходів. Також на території лісництва функціонує мисливська дільниця. Кількість працюючих коливається  залежно  від пори року від 28 до 24 спеціалістів.

«Нашої роботи не видно, але насправді вона ведеться планово.  До лісу  На території лісництва є 1 заказник місцевого значення: «Василівський яр» площею - 534 га та 3 пам’ятки природи місцевого значення: Джерело «Поруб» площею – 0,5 га.; Джерело «Розкопинці» площею – 0,3 га. та ботанічна пам “ятка природи місцевого значення «Липа срібляста» площею – 0,7 га.

В червні 2019 року почав функціонувати «Пейнтбольний майданчик», де кожен бажаючий може себе спробувати у цій захопливій та цікавій грі.

Так географічно склалося, що лісові масиви Сокирянського лісництва розкинулись навколо районного центру та вздовж головних транспортних артерій. Відтак  на території лісництва облаштовані 4 місця відпочинку – рекреаційні майданчики, які є улюбленим місцем дозвілля місцевих мешканців. Щоб встигнути зайняти альтанку, або столик у вихідні відпочивальники виїжджають заздалегідь.  Розташовані рекреаційні майданчики га  ст.Сокиряни, навпроти адмінприміщення Сокирянського лісництва в кварталі 62, у  с. Білоусівка біля основної дороги в кварталі 69,  в с. Сербичани  - квартал 33, а також біля автодороги,  яка з’єднує с. Гвіздівці та м. Сокиряни в кварталі 48. На кожному із місць відпочинку встановлено: альтанки, столики із лавочками, місця для сміття та місця для розведення багаття, тобто створені всі умови для приємного відпочинку населення.